Core i SmartBand, czyli inteligentna galanteria według Sony

Core i SmartBand, czyli inteligentna galanteria według Sony07.01.2014 10:59
Sony SmartBand
Sony SmartBand
Źródło zdjęć: © Sony

Sony to producent, który na rynku technologii noszonej obecny jest już od ładnych paru lat. Nic więc dziwnego, że wykorzystuje każdą okazję do wzbogacenia swojego portfolio inteligentnej galanterii.

Na konferencji, która odbyła się w nocy, Sony pokazało jedno lub nawet dwa tego typu akcesoria (zależy, jak na to spojrzeć), które dołączą do nowej linii SmartWear. Pierwszym z nich jest Core, czyli swoisty rdzeń odpowiedzialny za zbieranie informacji na temat aktywności fizycznej użytkownika i synchronizowanie ich z mobilną aplikacją o nazwie Lifelog. Core ma na bieżąco analizować m.in. liczbę przebytych kroków itp. Jego wbudowany akumulator - według zapewnień producenta - wystarczy na 5 dni nieustannej pracy.

Sony Core
Źródło zdjęć: © Sony
Sony Core

Core to niewielkie akcesorium o wielkości tabletki (nie mylić z tabletem), które można mocować w innych akcesoriach, co pozwala na jego wygodne noszenie. Tutaj pojawia się drugi z nowo zaprezentowanych gadżetów, czyli SmartBand. Ta stylowa, dostępna w kilku wersjach kolorystycznych, wodoodporna opaska umożliwi umocowanie Core'a na nadgarstku.

Sony SmartBand
Źródło zdjęć: © Sony
Sony SmartBand

Nie jest jasne, w jaki sposób Sony zamierza rozwijać linię produktów z linii SmartWear. Najprawdopodobniej z czasem na rynku zaczną się pojawiać kolejne akcesoria, które będzie mógł napędzać Core (nowa generacja SmartWatcha?). To byłoby całkiem sensowne rozwiązanie, bo mogłoby zachęcić klientów do kupna różnych akcesoriów na różne okazje. Ich cena - przynajmniej w teorii - nie powinna być wygórowana, bo cała elektronika ukryta jest w jednym wymienialnym rdzeniu.

Niestety nie wiadomo też, w jaki sposób Sony zamierza sprzedawać swoje akcesoria. Nie sądzę, by rdzeń był dokładany do każdej opaski/zegarka, bo to nie miałoby sensu. Najpewniej więc rdzeń i dodatki do niego będzie można kupić osobno.

Japończycy zapowiadają, że w tym roku zamierzają być bardzo aktywni w segmencie inteligentnej galanterii. Możemy być więc pewni, że ujrzymy jeszcze sporo ciekawych akcesoriów. Na razie jednak nie wiemy nawet, kiedy Core i SmartBand trafią do sklepów i ile trzeba będzie za nie zapłacić. W tej chwili Sony wojuje ceną na rynku technologii noszonej i mam nadzieję, że w najbliższej przyszłości nie zmieni polityki.

Aktualizacja: Dostaliśmy informację od Sony, że Core będzie dostępny w polskich sklepach od kwietnia.

Źródło: informacja prasowa

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)