Gorilla Glass 4 oficjalnie. Jeszcze wytrzymalsze i (przede wszystkim?) cieńsze

Gorilla Glass 4
Gorilla Glass 4
Miron Nurski

20.11.2014 16:59, aktual.: 20.11.2014 17:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość flagowych smartfonów, które trafiają na rynek wciąż ma na swoim pokładzie przykrywające ekran szkło Gorilla Glass 3. To zadebiutowało w styczniu 2013 roku i niedługo będzie obchodzić swoje drugie urodziny, więc najwyższa pora na premierę jego następcy.

Corning chwali się, że od 2007 roku do sprzedaży trafiło 1395 różnych produktów wykorzystujących szkło Gorilla Glass, a liczba pojedynczych egzemplarzy przekroczyła 3 miliardy. Liczby te jasno pokazują, że spoczywanie la laurach nie wchodzi w grę.

Według zapewnień producenta, w testach laboratoryjnych jego panele były upuszczane na chropowatą powierzchnię z wysokości 1 metra i były w stanie przetrwać bez skazy 80% upadków, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym od konkurencyjnych paneli (niestety nie wiadomo o jaką konkurencję chodzi). Wykorzystano powierzchnię, która miała jak najlepiej odwzorować tę spotykaną w życiu codziennym (ulice, chodniki itp.).

A jak osiągi panelu Gorilla Glass 4 mają się do poprzednika? Tutaj wiadomo przede wszystkim tyle, że nowa tafla o grubości 0,4 mm cechuje się wyższą wytrzymałością niż 0,7-milimetrowe szkło Gorilla Glass 3. Dla producentów urządzeń od podwyższonej wytrzymałości z pewnością ważniejsza będzie zatem perspektywa tworzenia jeszcze smuklejszych smartfonów i tabletów.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy produkty wykorzystujące nową technologię trafią na rynek, ale można domniemywać, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Wtedy to zaczną się pojawiać nowe flagowce.

Źródło: Corning via GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)