Gorilla Glass 4 oficjalnie. Jeszcze wytrzymalsze i (przede wszystkim?) cieńsze

Gorilla Glass 4 oficjalnie. Jeszcze wytrzymalsze i (przede wszystkim?) cieńsze

Gorilla Glass 4
Gorilla Glass 4
Miron Nurski
20.11.2014 16:59, aktualizacja: 20.11.2014 17:59

Większość flagowych smartfonów, które trafiają na rynek wciąż ma na swoim pokładzie przykrywające ekran szkło Gorilla Glass 3. To zadebiutowało w styczniu 2013 roku i niedługo będzie obchodzić swoje drugie urodziny, więc najwyższa pora na premierę jego następcy.

Corning chwali się, że od 2007 roku do sprzedaży trafiło 1395 różnych produktów wykorzystujących szkło Gorilla Glass, a liczba pojedynczych egzemplarzy przekroczyła 3 miliardy. Liczby te jasno pokazują, że spoczywanie la laurach nie wchodzi w grę.

Według zapewnień producenta, w testach laboratoryjnych jego panele były upuszczane na chropowatą powierzchnię z wysokości 1 metra i były w stanie przetrwać bez skazy 80% upadków, co jest wynikiem dwukrotnie lepszym od konkurencyjnych paneli (niestety nie wiadomo o jaką konkurencję chodzi). Wykorzystano powierzchnię, która miała jak najlepiej odwzorować tę spotykaną w życiu codziennym (ulice, chodniki itp.).

A jak osiągi panelu Gorilla Glass 4 mają się do poprzednika? Tutaj wiadomo przede wszystkim tyle, że nowa tafla o grubości 0,4 mm cechuje się wyższą wytrzymałością niż 0,7-milimetrowe szkło Gorilla Glass 3. Dla producentów urządzeń od podwyższonej wytrzymałości z pewnością ważniejsza będzie zatem perspektywa tworzenia jeszcze smuklejszych smartfonów i tabletów.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy produkty wykorzystujące nową technologię trafią na rynek, ale można domniemywać, że nastąpi to na początku przyszłego roku. Wtedy to zaczną się pojawiać nowe flagowce.

Źródło: Corning via GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)