Cover - naprawdę inteligentny ekran blokady na Androida

Cover - naprawdę inteligentny ekran blokady na Androida

Cover
Cover
Miron Nurski
25.10.2013 07:00, aktualizacja: 25.10.2013 09:00

W Google Play niemal każdego dnia lądują nowe alternatywne ekrany blokady, lecz zdecydowana większość z nich przechodzi bez większego echa. Nic dziwnego, gdyż koniec końców aplikacje te służą jedynie do odblokowywania ekranu. Twórcy programu Cover podchodzą jednak do swojego dzieła z większym rozmachem i mają bardzo ambitne plany z nim związane.

Cover pozwala na odblokowywanie ekrany za pomocą słynnego już gestu *slide to unlock, *co oczywiście samo w sobie nie jest w żaden sposób odkrywcze. Odkrywcze nie jest także umieszczenie na lockscreenie skrótów do aplikacji i bezpośrednie przechodzenie do nich po przeciągnięciu palca. W przypadku tego programu skróty do aplikacji nie są jednak rozmieszczone przypadkowo. Ba, nie są nawet dobrane przez samego użytkownika. Zadaniem Covera jest bowiem automatyczne dobieranie skrótów do aplikacji i umieszczenie ich na ekranie blokady wtedy, gdy użytkownik może ich potrzebować.

W założeniu Cover ma się bez przerwy uczyć, jakich programów używamy w określonych miejscach lub/i sytuacjach. Jeśli zatem wykryje, że znajdujemy się w pracy, to najpewniej umożliwi nam błyskawiczny dostęp do kalendarza, kalkulatora, notatnika itp. W domu zaś mogą to być głównie aplikacje służące rozrywce. Wszystko zależy od naszych nawyków, gdyż Cover ma się bez przerwy uczyć naszych preferencji.

[solr id="komorkomania-pl-155470" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3957,facebook-home-na-razie-mozecie-go-sobie-darowac" _mphoto="home-1-155470-270x119-pn-bd71c82.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4635[/block]

Co więcej, dzięki wykorzystaniu wbudowanych w telefon czujników, lockscreen będzie w stanie określić także czy siedzimy w miejscu, spacerujemy czy też jedziemy samochodem. W ostatnim przypadku na ekranie blokady od razu pojawią się m.in. aplikacje nawigacyjne.

Twórcy wyposażyli również swoje dzieło w tzw. Peek UI, czyli interfejs, który pozwala na szybki rzut oka na aplikację bez jej całkowitego uruchamiania. Wystarczy tylko przeciągnąć palec po ekranie, by przesunąć "warstwę blokującą". Zostało to wyjaśnione na poniższym filmie promocyjnym.

Cover for Android: Hands-on Demo

Jak widać, funkcjonalność Covera wykracza poza ekran blokady, gdyż wzbogaca on interfejs telefonu o belkę ze skrótami do aplikacji, która dostępna jest z dowolnego miejsca.

[solr id="komorkomania-pl-176683" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3326,a-gdybys-mogl-zarabiac-na-odblokowywaniu-ekranu-smartfona-jest-na-to-aplikacja" _mphoto="locket-fot-youtube-com-1-dee17a6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4636[/block]

Muszę przyznać, że cały projekt zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. W świecie Androida nie brakuje inteligentnych launcherów, które dostosowują się do trybu życia użytkownika, jednak tutaj deweloperzy poszli o krok dalej i dostrzegli, że równie ważny jest ekran blokady. Jest to przecież pierwszy element interfejsu, z którym stykamy się po wzięciu telefonu do ręki, więc warto wykorzystać jego potencjał w pełni.

Aplikacja ta na chwilę obecną znajduje się w fazie zamkniętych beta-testów. Jeśli jednak chcielibyście się z nią zapoznać tak szybko jak to możliwe, możecie podać swojego e-maila na tej stronie, a zostaniecie natychmiastowo powiadomieni o debiucie Covera w Google Play.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)