Crossover Games z rabatem 75%, czyli gry z Windowsa na Mac OS X za pół darmo

Crossover Games z rabatem 75%
Crossover Games z rabatem 75%
Krzysztof Basel

12.10.2010 14:35, aktual.: 12.10.2010 16:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobrze znany program CrossOver Games jest jeszcze przez najbliższe 4 dni w promocji za jedyne 10 dolarów. Jeśli chcecie odpalić na swoim Macu z Mac OS X gry z Windowsa, to nie możecie przegapić tej promocji.

CrossOver Games pozwala na korzystanie z windowsowych gier na Mac OS X bez konieczności instalowania samego Windowsa. Normalna cena programu to 39.95 USD. W promocji na macsoftwarespotlight.com kupicie go za jedyne 10 dolarów, czyli za 25% ceny.

Jak to z tego typu programami bywa, CrossOver Games nie wspiera wszystkich gier. Niektóre działają całkiem dobrze, inne średnio lub słabo, a niektóre w ogóle. Przed zakupem koniecznie sprawdźcie listę kompatybilności dostępną na stronie producenta. Sam korzystam na co dzień ze zwykłego CrossOvera i sobie go chwalę. Działanie programu opisywałem dawno temu w jednym z poradników: „Świeżo upieczony jabłecznik” – Crossover, czyli tłumaczenie programów z Windowsa:

Aplikacja bazuje na open source'owym programie Wine. CrossOver to jakby „tłumacz tłumacza”. O ile dobrze rozumiem, program ten to nie emulator, tylko właśnie translator (tłumacz). Aplikacja działa bez konieczności instalowania dodatkowo Windowsa. Nie trzeba też restartować komputera w celu uruchomienia CrossOvera.

Programy ze środowiska Windows w założeniu mają działać w normalnych oknach w Mac OS X. Zauważymy tu pewnie wielką różnicę pomiędzy takimi programami, jak BootCamp czy Parallels, które wymagają instalacji Windowsa.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)