Curiosity Petera Molyneuxa już w środę!

Curiosity Petera Molyneuxa już w środę!

Curiosity Petera Molyneuxa już w środę!
Zbyszek Kowal
02.11.2012 10:15, aktualizacja: 02.11.2012 11:15

Jak dużo jesteście w stanie zapłacić za wirtualny przedmiot w grze mobilnej? Dolara, dwa, pięć? Cóż, Peter Molyneux uważa, że znajdzie się ktoś, kto wyda 50 tysięcy funtów! Jego kontrowersyjny projekt trafi do Google Play i App Store już w środę!

Molyneux wraz z należącym do niego studiem 22Cans zamierza opublikować na PC oraz urządzeniach mobilnych 22 projekty, które będą swego rodzaju eksperymentami. Pierwsza aplikacja o nazwie Curiosity - What's inside the cube pojawi się na rynku już przyszłym tygodniu.

[solr id="komorkomania-pl-132826" _url="http://komorkomania.pl/5220,znaczaca-aktualizacja-weatherpro-na-iphonea" _mphoto="pogoda1-132826-270x135-d1c7a51e6.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2942[/block]

Czym będzie Curiosity? Otóż gracz znajdzie się w wirtualnym pomieszczeniu zawierającym ogromny czarny sześcian. Za pomocą dłuta będzie można przystąpić do obłupywania kostki, aby dotrzeć do jej wnętrza. W środku ma bowiem znajdować się coś ekstra, a jak nietrudno się domyślić, na razie nie wiadomo co to.

412046232664801836

Kostkę będą jednocześnie obłupywać inni gracze. Ich postępy będzie można śledzić na bieżąco. Ma to zachęcić rywalizujące ze sobą osoby do zakupu lepszego dłuta. O ile dolar za żelazne dłuto (10 razy lepsze) to wydatek możliwy do przełknięcia, o tyle cena dłuta diamentowego (sto tysięcy razy lepsze od zwykłego) wynosząca 50 tysięcy funtów wydaje się kosmiczna. Liczba lepszych narzędzi jest limitowana - diamentowe dłuto będzie tylko jedno.

Jak zapewnia Peter Molyneux, w całej zabawie nie chodzi o to, aby w nieprzyzwoity sposób zdobyć pieniądze. Projekt ma być eksperymentem, dzięki któremu ekipa 22Cans zbada, jak informacja o sekretnej nagrodzie rozejdzie się po kanałach społeczościowych. Wyniki tych badań mają posłużyć do zaprojektowania nowej gry, której premierę przewidziano za dwa lata.

Na razie nie wiadomo nic na temat pozostałych 21 projektów, które pojawią się w następnych miesiącach. Pewne jest jednak, że będą one testować reakcje graczy na różnego rodzaju bodźce zewnętrzne. Być może po serii eksperymentów powstanie gra idealna, o której Molyneux marzy od dawna.

Co na to Apple? Czy ekipie z Cupertino nie przeszkadza informacja, że jakaś mikrotransakcja będzie kosztować 50 tysięcy funtów? Przecież zarządzany przez Tima Cooka koncern nie toleruje takich anomalii. Okazuje się jednak, że Curiosity - What's inside the cube zostało zaakceptowane przez cenzorów Apple'a.

[solr id="komorkomania-pl-134608" _url="http://komorkomania.pl/5155,gta-vice-city-jeszcze-w-tym-roku-na-smartfonach-i-tabletach" _mphoto="vice-city-logo2-134608-1-8680f80.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2943[/block]

Według oficjalnych zapowiedzi aplikacja pojawi się w App Store już w środę. Naturalnie w eksperymencie nie pominięto użytkowników Androida. Gra Molyneux w tym samym dniu pojawi się również w Google Play. Zamierzacie zostać królikiem doświadczalnym i wziąć udział w wyścigu? Dajcie znać w komentarzu pod wpisem.

Źródło: PocketGamer

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)