Cydia przez USB

cydia-logo
cydia-logo
Krystian Bezdzietny

07.11.2009 13:00, aktual.: 07.11.2009 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnio coraz więcej czytam na różnorakich forach poświęconych komórce od Apple, że z takich bądź innych powodów ludziom przestaje działać WiFi. Niestety, i ja znalazłem się pośród tej grupy. Kiedy na co dzień korzysta się z Cydii za pośrednictwem WiFi, taka drastyczna 'zmiana' może bardzo poirytować.

Niemniej nie wszystko okazuje stracone, albowiem jest kilka sposobów, które umożliwiają szybko i łatwo instalować w iPhonie paczki z Cydii za pośrednictwem USB.

Niemniej nie wszystko okazuje stracone, albowiem jest kilka sposobów, które umożliwiają szybko i łatwo instalować w iPhonie paczki z Cydii za pośrednictwem USB.

Jak wspomniałem - sposobów jest kilka. Te łatwiejsze ograniczają się do znalezienia w katalogu aplikacji szukanej pozycji, ściągnięcia i zainstalowania w iPhonie. Trudniejsze zaś, to zabawa z plikami .DEB, przesyłanie i instalowanie. Poniżej przybliżę kilka dróg, jak szybko i bezboleśnie instalować aplikacje z Cydii, ograniczając się tylko i wyłącznie do korzystania z USB i Internetu na komputerze.

Oczywiście aby zrobić cokolwiek, potrzebujemy już iPhone'a po jailbreaku oraz zainstalowanej Cydii.

O iPhone PC Suite już pisałem na SIMblogu. Jest to wielki kombajn do obsługi iPhone'a za pośrednictwem komputera. Wysyłanie SMSów, przeglądanie tematów dla WinterBoard, ściąganie tapet czy dzwonków i tak można w nieskończoność. Nas jednak będzie interesować tylko ściąganie i instalowanie plików Cydii. Jak to wygląda w iPhone PC Suite?

Załóżmy, że wszystko mamy już zainstalowane i skonfigurowane.

 • Wchodzimy w zakładkę Apps po prawej stronie okna iP PC Suite.
 • Wybieramy Cydia Source.
 • Wpisujemy w polu wyszukiwarki nazwę poszukiwanej aplikacji.
 • Klikamy na daną aplikację, a następnie wybieramy Download, a zaraz po tym Confirm.
 • Czekamy chwilę, aż program ściągnie narzędzie (stan pobierania możemy zobaczyć wchodząc w zakładkę Downloading) i samoczynnie zainstaluje na pokładzie iPhone'a.
 • Koniec - aplikacja została bezproblemowo zainstalowana na iPhonie i jest gotowa do użycia.

iPhone PC Suite ściągniemy

Ta aplikacja również znana jest w świecie iPhone'a. Jej zadaniem jest tylko i wyłącznie wgrywanie aplikacji, na co wskazuje sama nazwa narzędzia. Jak się nią obsługiwać?

 • Otwieramy aplikację i po lewej stronie okna wybieramy \płytkę\ z narysowanymi strzałeczkami.
 • Klikamy na strzałkę wskazującą z iPhone'a do komputera (Cyder w ten sposób zbierze listę repozytoriów zainstalowanych w Cydii).
 • Gdy repozytoria zostaną odświeżone, wchodzimy w zakładkę z \książką\ i w polu wyszukiwarki wpisujemy nazwę szukanego narzędzia, a następnie, po jego znalezieniu, zaznaczamy je i pod listą aplikacji wybieramy ikonkę \dysku\ w celu ściągnięcia aplikacji.
 • Wchodzimy raz jeszcze w zakładkę z \płytą.
 • Zaznaczamy aplikację, którą wcześniej ściągnęliśmy i naciskamy strzałkę przy tabelce AutoInstall Folder.
 • Wciskamy strzałkę wskazującą z komputera do iPhone'a.
 • Restartujemy iPhone'a, uruchamiamy Cydię i sprawdzamy, czy aplikacja pojawiła się na liście (Manage>Packages).

Cyder możemy ściągnąć [/h3]

Tutaj się zaczyna wyższa szkoła jazdy dla tych, którzy lubią utrudniać sobie życie. Polega ona mniej więcej na tym, aby wrzucić do iPhone'a instalacyjny plik .deb, a następnie zainstalować go za pośrednictwem MobileTerminal. Na przykład można zrobić to tak:

 • login
 • root
 • alpine
 • dpkg* *-i .deb

[*]Wykonujemy respring bądź reboot i cieszymy się zainstalowanym narzędziem.

[/list]

To tyle, jeśli chodzi o najpowszechniejsze sposoby radzenia sobie z Cydią za pośrednictwem kabla USB i komputera. Oczywiście nie są to wszystkie możliwe opcje. Swojego czasu RipDev wydali także narzędzie, którego zadanie było mniej więcej podobne do Cydera. Różnica jest jednak taka, że jest ono płatne i od niedawna nierozwijane. Nie wiem nawet, czy można je jeszcze kupić. Moim zdecydowanym faworytem z wyżej zaprezentowanych pozycji jest bezapelacyjnie iPhone PC Suite. Automatyka i szybkość instalacji tych aplikacji jest powalająca.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Cydia przez WWW
Krystian Bezdzietny
Cydia już działa!
Krystian Bezdzietny
Komentarze (0)