Cyfrowy Polsat zamierza opanować rynek mobilnej TV

Cyfrowy Polsat opanuje rynek mobilnej TV? (fot.: Cyfrowy Polsat)
Cyfrowy Polsat opanuje rynek mobilnej TV? (fot.: Cyfrowy Polsat)
Kira Czarczyńska

28.03.2012 07:00, aktual.: 28.03.2012 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Telewizja mobilna nie ma w naszym kraju szczęścia. Po obiecującym początku okazało się, że w sumie praktycznie nikt nie jest nią zainteresowany. Być może nowe plany Cyfrowego Polsatu wzbudzą większe zainteresowanie i zaczniemy oglądać programy TV na urządzeniach mobilnych.

Mobilna telewizja Cyfrowego Polsatu ma wystartować jeszcze przed Euro 2012. Jest to rozwinięcie usługi, która miała być świadczona przez Info-TV-FM w technologii DVB-H, a której nie udało się w końcu wprowadzić w życie ze względu na niechęć operatorów komórkowych. W związku z tym spółka postanowiła rozpocząć współpracę z Cyfrowym Polsatem i wykorzystać jednak technologię DVB-T. Tę samą, w której dostępna jest naziemna darmowa telewizja cyfrowa.

Klient, który zechce skorzystać z tej oferty, będzie potrzebował specjalnego mobilnego dekodera dostarczanego przez operatora. Dzięki temu urządzeniu właśnie sygnał cyfrowy trafi do smartfonów czy tabletów.

Dostępnych będzie 18 kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, a także dodatkowych 8 kanałów i 12 stacji radiowych - oraz internetowa TV ipla. Ta ostatnia została właśnie kupiona przez Cyfrowy Polsat, dzięki czemu stała się właściwie częścią jego oferty.

To nie koniec planów. Cyfrowy Polsat nie skupi się jedynie na telewizji. Dzięki rozszerzeniu umowy z Polkomtelem CP będzie docelowo oferować usługi komórkowe Plusa (zamiast obecnych), ten zaś udostępni swoim klientom usługi telewizyjne Cyfrowego Polsatu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)