Czego brakuje w Chromie na Androida?

Czego brakuje w Chromie na Androida?

Chrome Beta | fot. roboteched.net
Chrome Beta | fot. roboteched.net
Michał Mynarski
21.02.2012 14:50, aktualizacja: 21.02.2012 15:50

Od premiery Google Chrome na Androida przeglądarka zbiera pozytywne recenzje, pomimo że jest to wersja beta. Nie da się jednak ukryć, że kilku funkcji w Chrome brakuje. O jakich funkcjach mowa i jak szybko zostaną one wprowadzone?

Głos w tej sprawie zabrał Sundar Pichai, Senior VP of Chrome (odpowiedzialny za rozwój przeglądarki Chrome). Powiedział, że Google pracuje nad implementacją wielu brakujących funkcji. Główne to możliwość wyświetlania stron w układzie desktopowym oraz ukrywanie paska adresu, gdy nie jest on potrzebny. W przypadku pierwszej dostępny jest tylko tryb mobilny, ale gigant z Mountain View już pracuje nad dodaniem nowej opcji. Także stale dostępny pasek adresu nie jest wcale nową funkcją, ale przeoczeniem programistów Google'a.

Pichai stwierdził, że obydwie funkcje w nadchodzącym czasie zostaną wprowadzone (zapewne w formie standardowych aktualizacji z poziomu Marketu). Jeden z szefów projektu Chrome dodał również, że w 2012 roku kolejne nowości i braki będą systematycznie uzupełniane, na przykład automatyczne skalowanie tekstu w zależności od przybliżenia strony. Z kolejnymi wersjami Chrome dla Androida ma być również coraz szybszy.

Widać, że gigant z Mountain View przykłada wagę do mobilnej wersji swojej przeglądarki. Można więc wnioskować, że gdy Ice Cream Sandwich wreszcie zagości w większej liczbie urządzeń, program będzie znacznie lepszy niż obecna wersja beta.

Przypomnijmy, że Google Chrome na Androida to wciąż tylko beta, ale pomysły w nim wdrożone i to, jak działa, jest zaskakujące. Więcej o nowej wersji przeglądarki dowiecie się z materiału wideo, który przygotował Bartek. Ci zaś, którzy mają Ice Cream Sandwich w swoich urządzeniach, mogą pobrać przeglądarkę z Marketu.

Źródło: Phandroid.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)