Czekając na "Diablo: Immortal", czyli kultowe gry RPG w wersjach na smartfony

Czekając na "Diablo: Immortal", czyli kultowe gry RPG w wersjach na smartfony

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic
Mateusz Żołyniak
05.11.2018 15:58, aktualizacja: 05.11.2018 17:21

Zapowiedź "Diablo: Immortal" wzbudziła nie tylko wiele kontrowersji wśród fanów Blizzarda, ale i po raz kolejny zwróciła uwagę graczy na mobilne tytuły RPG. Warto przyjrzeć się więc jeszcze raz kultowym grom z tego gatunku, w które już teraz można grać na ekranach smartfonów i tabletów.

W sklepach z aplikacjami mobilnymi nie brakuje tytułów tworzonych od podstaw z myślą o urządzeniach mobilnych, ale żaden z nich nie zaoferuje tak dobrej rozgrywki jak komputerowe gry RPG. Nie oznacza to jednak, że użytkownicy telefonów komórkowych są poszkodowani.

Twórcy wielu tytułów fabularnych stale odświeżają kultowe gry, których porty trafiają na mniejsze urządzenia. Oto pięć takich serii, którymi warto zainteresować się w pierwszej kolejności.

"Baldur's Gate", "Icewind Dale" i "Planescape: Torment"

Zacznę od propozycji wykorzystujących system Dungeons & Dragons przygotowanych przez Beamdog. Gry "Baldur's Gate Enhanced Edition", "Baldur's Gate II: Enhanced Edition", "Icewind Dale: Enhanced Edition" i "Planscape: Torment Enhanced Edition" to odświeżone i wzbogacone wersje cenionych gier ze świata Zapomnianych Krain.

Baldur's Gate II: Enhanced Edition for Android Trailer

Znana z komputerów rozgrywka została przeniesiona do mniejszych urządzeń i wzbogacona o nowe zadania, przedmioty i postacie. Enhanced Edition mogą być dzięki temu gratką dla starszych graczy, którzy nie tylko odświeżą sobie fabułę, ale i przeżyją nowe przygody.

Planescape: Torment: Enhanced Edition Tablet Trailer

Gry Beamdog zostały zoptymalizowane pod kątem tabletów, ale całkiem wygodnie można grać w nie na większych smartfonach.

Tytuły można znaleźć w:

"The Bard's Tale"

"The Bard's Tale" to inna gra RPG osadzona w świecie fantasy. Ta cieszyła się sporym uznaniem za sprawę zabawnej fabuły. Od jakiegoś czasu także mobilni gracze mogą wcielić się w postać samolubnego barda, który za obietnicę zarobku podejmie się każdego zadania.

The Bard's Tale Android Trailer

Plusem propozycji firmy inXile Entertainment jest dość prosty interfejs, który został nieźle dostosowany do ekranów smartfonów.

Grę można pobrać z:

"Star Wars: KOTOR"

"Star Wars: Knights of the Old Republic" to nie tylko pozycja obowiązkowa dla fanów Gwiezdnych Wojen, ale i jeden z najlepszych portów gier RPG na urządzenia mobilne. Fabuła, która rozgrywa się w czasach poprzedzających wydarzenia z filmów, dotyczy walki Rycerzy Jedi i Sithów.

Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Knights of the Old Republic

Gracze mogą opowiedzieć się po jednej ze stron, a podczas zwiedzania świata gry mogą zbudować drużynę z unikatowym zestawem zdolności.

Tytuł można pobrać z:

"Final Fantasy"

W zestawieniu nie mogło zabraknąć również tytułów dla fanów japońskich gier fabularnych (jRPG). Szczególnie, że firma Square Enix zdecydowała się na odświeżenie nie jednego, a całej masy kultowych gier Final Fantasy.

FINAL FANTASY VI for Mobile

Twórcom udało się przenieść rozgrywkę charakterystyczną dla każdej części, co z pewnością ucieszy fanów serii. Tytuły Final Fantasy nie należą do najtańszych, ale oferują za to świetną grywalność.

Gry Square Enix można pobrać z:

"Evoland"

Na koniec wspomnę jeszcze o grze "Evoland", która przedstawiać ma ewolucję gier fabularnych na przestrzeni lat. Gracze raczeni są w niej zmieniającą się oprawą audiowizualną, a także różnymi mechanizmami rozgrywki. Całość została nieźle dopasowana do ekranów dotykowych.

Evoland - Mobile Trailer

Studio Playdigious wprowadziło także drugą część gry. "Evoland 2" bazuje na podobnym pomyśle, ale rozgrywka została bardziej rozbudowana.

Gry "Evoland" można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)