Czerwonawy ekran Galaxy S8? Samsung ma rozwiązanie

Czerwonawy ekran Galaxy S8? Samsung ma rozwiązanie
Łukasz Skałba

24.04.2017 15:12, aktual.: 24.04.2017 17:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wpadce Samsunga z wybuchowym Galaxy Note 7 firma skupiła się na bezpieczeństwie, aby za wszelką cenę uniknąć powtórki tragicznego scenariusza. Niestety i tym razem nie obyło się bez niedoróbek. Niektóre egzemplarze Galaxy S8 mają bowiem ekran z czerwonym przebarwieniem. Co na to Samsung?

Ekrany Super AMOLED Samsunga mają specyficzną strukturę subpikseli. Samsung stosuje w każdym pikselu diodę czerwono-zieloną lub niebiesko-zieloną. Barwa zielona jest więc w pojedynczych pikselach niejako zdublowana, więc Samsung opracował technologię deep red, która wyrównuje poziomy poszczególnych kolorów. Niestety rozwiązanie to okazało się dosyć kapryśne.

Samsung twierdzi, że wyświetlacze są w porządku

Przedstawiciele Samsunga poinformowali, że problem nie leży po stronie sprzętowej i że o jakość zastosowanych paneli AMOLED nie powinniśmy się martwić. Winna całego zamieszania jest niewłaściwa kalibracja panelu. Na problem słabej kalibracji uwagę zwracał już zresztą Miron w swojej recenzji Galaxy S8.

Producent twierdzi, że użytkownicy mogą rozwiązać problem sami, dostosowując kolorystykę ekranu w ustawieniach. Niestety, wielu klientów, po zmianie ustawień skarżyła się, że problem nie ustąpił całkowicie.

Będzie aktualizacja systemu

Samsung zdecydował więc na wprowadzenie drobnej aktualizacji do systemu, którą mają otrzymać wszyscy posiadacze Galaxy S8 i S8+. Automatycznie przekalibruje ona ekran i poszerzy możliwości jego manualnej konfiguracji w ustawieniach. Użytkownicy powinni otrzymać ją w przyszłym tygodniu.

Galaxy S8 i S8+ są wyposażone w ekrany Super AMOLED, aby zapewnić bogate kolory, odpowiednie nasycenie i ostrość w każdej sytuacji. W przeszłości dostaliśmy informacje, jakoby konsumenci chcieli mieć możliwość dostosowywania ustawień kolorystycznych ich urządzeń Galaxy (...) więc dostarczyliśmy taką opcję w poprzednich aktualizacjach (...) Samsung wysłuchał informacji zwrotnej i zdecydował się na wypuszczenie kolejnej aktualizacji w przyszłym tygodniu. Wprowadzi ona jeszcze większe możliwości dostosowywania ustawień kolorystycznych ekranu do własnych upodobań.

Jeśli myśleliście, że powtórzy się scenariusz z wymianą kilku milionów egzemplarzy na nowe, to niestety muszę was zmartwić - Samsung nic takiego w planach nie ma. No chyba że wspomniana aktualizacja nic nie da.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)