Człowiek, który zaprojektował Samsunga Galaxy S5, pożegnał się ze stanowiskiem

Człowiek, który zaprojektował Samsunga Galaxy S5, pożegnał się ze stanowiskiem

Człowiek, który zaprojektował Samsunga Galaxy S5, pożegnał się ze stanowiskiem
Jan Blinstrub
10.05.2014 08:36, aktualizacja: 12.05.2014 09:18

Chang Dong-hoon przewodził zespołowi, który odpowiada za wzornictwo urządzeń mobilnych Samsunga. Jak podaje Reuters, Dong zrezygnował ze stanowiska.

Być może Dong postanowił po prostu podzielić czas między prowadzenie samsungowego centrum designu, które nadal będzie prowadzić, a wędkowanie. Nie brakuje jednak głosów, które twierdzą, że zmiana na – jakby nie było – bardzo istotnym stanowisku może mieć związek z recepcją Galaxy S5. Telefon oczywiście sprzedaje się jak świeże bułeczki, ale jest powszechnie krytykowany za jakość wykonania i wygląd. Wielu zwraca także uwagę, na nie najlepiej działający czytnik linii papilarnych (Miron, który testuje Galaxy S5, nazywa go tylko używalnym).

Donga na stanowisku szefa zespołu projektowego zastąpi Lee Min-hyouk, który dotychczas pełnił funkcję jego zastępcy. Możecie go skądinąd kojarzyć. To Lee odpowiadał za stworzenie linii Galaxy, więc pośrednio miał udział w rozpętaniu sądowej batalii między Apple a Samsungiem. Sam przed dwoma laty w wywiadzie dla Reutersa tak odpowiedział na zarzut powielania wzornictwa Apple:

Jako desinger postrzegam to jako kwestię godności. (Linia Galaxy) jest oryginalna od samego początku i to ja ją stworzyłem. To całkowicie inny produkt, stworzony w innym języku projektowania i wykorzystujący inne technologie.

Nie odmawiam Lee ani talentu, ani umiejętności, ale chyba nie jestem jedną osobą, która nieco inaczej postrzega początek kultowej linii urządzeń z Androidem.

Samsung całej sprawy nie komentuje. My natomiast musimy poczekać, by zobaczyć efekt pracy Lee Min-hyouk. Ciekawe, czy zdecyduje się na zmianę w języku projektowania urządzeń mobilnych Samsunga.

źródło: Reuters

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)