W końcu integracja Facebooka z iOS-em?

W końcu integracja Facebooka z iOS-em?

W końcu integracja Facebooka z iOS-em?
Krystian Bezdzietny
26.02.2012 10:53, aktualizacja: 26.02.2012 11:53

O integracji serwisów społecznościowych z mobilnym systemem Apple’a mówi się od lat. Niedawno w końcu pojawiła się obsługa Twittera, jednak z Facebookiem wciąż jest problem. Ale być może to już nie potrwa długo, ponieważ Tim Cook twierdzi, że firmy mogłyby połączyć siły.

Pierwsze wzmianki o natywnym wsparciu dla Facebooka przez iOS pojawiły się w oprogramowaniu iOS 4, czyli ponad rok temu. Od tego czasu nic w tej kwestii nie ruszyło do przodu. Światełko nadziei zostało kilka dni temu zapalone przez Cooka, który miał powiedzieć:

Robimy wspólnie wiele rzeczy, nasi użytkownicy korzystają z Facebooka na wielką skalę. Zawsze uważałem, że te dwie firmy mogłyby ze sobą bardziej współpracować.

Wdrożenie natywnej obsługi Facebooka byłoby dla kompanii Zuckerberga bardzo zyskowne. Jakiś czas temu osoby powiązane z Twitterem dumnie obwieściły, że od momentu wydania iOS 5 (oprogramowanie wprowadziło natywną obsługę Twittera) liczba rejestracji nowych użytkowników wzrosła aż o 25%.

Facebook został już zintegrowany z Androidem oraz Windows Phone'em. Teraz pora na iOS-a. Nikomu przecież nie przeszkadzałoby kilka dodatkowych opcji w systemie Apple'a, które niejednemu użytkownikowi ułatwiłyby życie.

Źródło: iDB

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)