Czy Google sprzeda Motorolę Huaweiowi?

Czy Google sprzeda Motorolę Huaweiowi?

Google
Google
Damian Damian Krysa
13.04.2012 06:00, aktualizacja: 13.04.2012 08:00

Prawie 8-miesięczny proces przejmowania Motoroli Mobility przez Google'a w końcu został sfinalizowany. Co czeka zakupione przedsiębiorstwo? Podobno nic dobrego...

Prawie 8-miesięczny proces przejmowania Motoroli Mobility przez Google'a w końcu został sfinalizowany. Co czeka zakupione przedsiębiorstwo? Podobno nic dobrego...

Wyszukiwarkowy gigant zakupił oddział amerykańskiego producenta zajmujący się produkcją telefonów komórkowych za kwotę 12,5 mld dol. Zapowiedział przy tym, że Motorola pozostanie oddzielnym przedsiębiorstwem działającym dalej pod własną marką. Google poinformował też, że zakup Motoroli nie spowoduje uprzywilejowania jej pozycji pośród dotychczasowych producentów smartfonów z Androidem, czego obawiało się wiele osób.

Google kupił wraz z firmą również 17 tys. patentów, które z pewnością okażą się pomocne podczas sporów dotyczących Androida. Dzięki nim gigant z Mountain View ma dawać producentom kolejne argumenty w sądowej walce np. z Apple'em.

Według informacji pochodzących z dziennika The Wall Street Journal dalej nie wiadomo, co czeka zakupiony przez Google koncern. Plotkuje się o zleceniu Motoroli produkcji nowego Nexusa, jak również o sprzedaży amerykańskiej firmy.

Zakupem Motoroli zainteresowany jest ponoć chiński Huawei, który miałaby odkupić markę od Google’a, ale już bez patentów, które firma zamierza zachować dla siebie. Doświadczenie w produkcji telefonów oraz moce produkcyjne Motoroli mogą spowodować, że chińska marka może dołączyć do światowej czołówki producentów smartfonów szybciej, niż się nam wydaje.

Na razie informacje te traktowałbym jak zwykłe plotki, ale kto wie, co przyniesie przyszłość. Pewne jest, że Huawei ma zamiar dołączyć do topowych producentów Androidów, ale czy miałby osiągnąć to przez wykupienie działu produkcyjnego Motki?

Źródło: The Verge

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)