Czy ministerstwo potrzebuje Transformerów Asusa?

ASUS Transformer Pad
ASUS Transformer Pad
Adrian Nowak

30.01.2013 15:30, aktual.: 30.01.2013 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jakie urządzenia pozwalają obecnie najszybciej rozprawić się z pracą? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już pewne typy.

Wszyscy pamiętamy przetarg na iPady dla posłów i senatorów. Nikt nie wspomniał wtedy o urządzeniach firmy Apple, jednak wymagania nie pozostawiały wątpliwości - żadne inne urządzenie nie mogło spełnić wymogów narzuconych przez rządzących, a więc w ich ręce trafiły jedne z najdroższych tabletów na rynku.

Na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości można znaleźć zapowiedź kolejnej części tej groteskowej opowieści. W ogłoszeniu urzędnicy zwracają się z prośbą:

Ministerstwo Sprawiedliwości zwraca się z uprzejmą prośbą o przedstawienie informacji dotyczących szacunkowych kosztów zakupu tabletów ASUS Transformer Pad TF300TG 3G 32GB + Stacje dokujące.

Warto podkreślić, że nie jest to jeszcze sam przetarg, tylko próba przygotowania się do "oszacowania wartości zamówienia publicznego" i zbadania oferty rynkowej. Już teraz można jednak zadać w związku z tym wiele ważnych pytań.

Dlaczego ASUS Transformer Pad?

Ministerstwo zamierza kupić urządzenia za publiczne pieniądze, a więc w teorii powinny one służyć poprawie wyników instytucji. Czy więc dobrym pomysłem jest wychodzenie od razu od konkretnego modelu urządzenia? Może najpierw warto byłoby się zastanowić, jakie cechy sprzętu faktycznie są kluczowe podczas pracy urzędników, a dopiero później szukać najbardziej optymalnego rozwiązania?

Nie zrozumcie mnie źle, ASUS Transformer Pad to świetny sprzęt, który bez wątpienia można wykorzystać zarówno do pracy, jak i rozrywki. Ale za niemal 3000 zł (tyle kosztuje Transformer) można kupić urządzenie znacznie lepiej dopasowane do wymagań urzędu. Problemów jest kilka:

Funkcje na pierwszym miejscu

W przypadku firm powyższy scenariusz jest jednak rzadko spotykany, a jeśli chodzi o urzędy - po prostu nie powinien mieć miejsca. Zakup nowych urządzeń musi czemuś służyć, bo wydatki na nowe gadżety mają być tylko "złem koniecznym" w drodze do generowania większych zysków czy sprawniejszego realizowania zadań.

Jeśli ASUS Transformer Pad rzeczywiście jest najlepszym urządzeniem na rynku, które poprawi pracę Ministerstwa Sprawiedliwości, chętnie poprę jego zakup. Biorąc jednak pod uwagę, że w ogłoszeniu wychodzi się od dokładnej nazwy modelu, a nie listy funkcji kluczowych podczas pracy urzędników, prawdopodobnie i tym razem można było wybrać lepiej.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)