Nowy iPhone przerośnie Note'a II? iPad też będzie sporo większy?

Jak duży będzie kolejny iPhone'a?
Jak duży będzie kolejny iPhone'a?
Krzysztof Sylwerski

22.07.2013 12:48, aktual.: 22.07.2013 14:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Apple zdaje się mieć problemy z zachowaniem w tajemnicy informacji o przygotowywanym sprzęcie. W ostatnich tygodniach pojawia się mnóstwo (mniej lub bardziej wiarygodnych) wiadomości o nadchodzących produktach, nad którymi pracuje firma z Cupertino. Czego dowiedzieliśmy się tym razem?

Jeszcze niedawno Apple uchodził za producenta, któremu najdłużej udawało się utrzymywać w tajemnicy przygotowywane nowości. O tym, jakie są nowe produkty, dowiadywaliśmy się dopiero podczas ich oficjalnych prezentacji. Prawdopodobne specyfikacje kolejnych generacji iUrządzeń były raczej spekulacjami i pobożnymi życzeniami fanów marki.

Od jakiegoś czasu zaczęło się to zmieniać. W tym momencie znane są już główne zmiany w następcy iPhone'a 5. Wiadomo też, że najprawdopodobniej na rynek trafi [del]tani [/del]tańszy telefon z logo nadgryzionego jabłka, który zamknięty będzie w kolorowych obudowach wykonanych z plastiku. Coraz więcej mówi się też o inteligentnym zegarku - iWatch. Pogłoski, które pojawiły się dzisiaj, są jeszcze bardziej interesujące.

[solr id="komorkomania-pl-177298" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3314,zloty-iphone-5s-galaxy-note-ii-i-moto-x-na-zdjeciach" _mphoto="zloty-iphone-5s-fot-phon-f194cfc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4091[/block]

Amerykański dziennik Wall Street Journal rzekomo dotarł do osób blisko związanych z produkcją nowych gadżetów kalifornijskiej firmy. Z uzyskanych informacji wynika, że Apple testuje obecnie dwa prototypy iPhone'a z wyświetlaczami o przekątnych 4,7 oraz 5,7 cala. Jest to potwierdzenie wieści, o których pisał Miron. Pamiętajmy, że mówimy o zatwardziałych zwolennikach telefonów, w których ekrany nie przekraczają rozmiaru 4 cali. Czym więc kieruje się Apple?

Najprawdopodobniej jest to chęć dostosowania się do rynku. Większy wyświetlacz nie musi bowiem oznaczać mniej komfortowego korzystania z niego, a części użytkowników zależy na większych smartfonach. Taki ruch miałby także sens po wprowadzeniu wspomnianego wcześniej iWatcha. Na zegarku moglibyśmy odczytać SMS-y czy zarządzać innymi powiadomieniami, co oznaczałoby rzadszą konieczność obsługiwania sporych urządzeń.

Rodzina iPadów także doczeka się większego wariantu?
Rodzina iPadów także doczeka się większego wariantu?

Ale na tym nie koniec doniesień. Apple ponoć zamówił i testuje dotykowe wyświetlacze o przekątnej 13 cali. I tu pojawia się zagwozdka: do jakiego produktu trafi takie rozwiązanie? Najbardziej prawdopodobne wydają się kolejne generacje MacBooków Pro i MacBooków Air, które miałyby konkurować z topowymi ultrabookami z Windowsem.

[solr id="komorkomania-pl-176648" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3328,tanszy-iphone-w-dwoch-wariantach-a-ipad-mini-jednak-juz-jesienia" _mphoto="fot-phonearena-com-17664-ab3d715.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4092[/block]

Źródła przecieków sugerują jednak, że na rynku pojawi się powiększona wersja iPada. Miałaby ona znaleźć zastosowanie głównie w warunkach domowych, w których jej rozmiar i waga nie stanowiłyby przeszkody, a dodatkowe cale zapewniłyby większy komfort przy oglądaniu filmów, korzystaniu z zasobów Sieci czy zabawy przy rodzinnych grach. Niewykluczone też, że światło dzienne ujrzy hybryda tabletu z dołączaną klawiaturą, zbliżona w działaniu do podobnych rozwiązań z Windowsem 8/RT na pokładzie.

Kiedy Apple będzie gotowy na taką rewolucję i powiększenie rodziny z iOS? Niestety, tego nie wiadomo. Pewne jest jednak, że nie nastąpi to przed przyszłym rokiem. Teraz Apple zapewne jedynie odświeży obecne generacje urządzeń z iOS, ale w przyszłości to nie wystarczy.

Źródło: The Vergephonearena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także