Czy potrafisz rozpoznać markowy telefon bez logo na obudowie? Podsumowanie quizu

Czy potrafisz rozpoznać markowy telefon bez logo na obudowie? Podsumowanie quizu20.01.2016 12:11
Czy potrafisz rozpoznać markowy telefon bez logo na obudowie? Podsumowanie quizu

Ostatnio przeprowadziliśmy mały eksperyment, który miał na celu sprawdzić, czy potraficie odróżnić markowe smartfony od tanich B-brandów nie widząc logo na obudowach. Oto jak sobie poradziliście.

Quiz cieszył się olbrzymim zainteresowaniem i przyznam szczerze, że poszło Wam lepiej, niż się spodziewałem. Pytania nie były łatwe, bo przyszykowałem sporo haczyków, ale mimo wszystko przy każdym z 10 przykładów większość osób prawidłowo wskazała markowy telefon. Niemniej nie było tak, że byliście jednomyślni; w niektórych przypadkach błędnej odpowiedzi udzieliło ponad 40% osób.

Poniżej małe podsumowanie w liczbach:

  • W quizie udział wzięło 6379 osób.
  • 632 osoby (9,9%) poprawnie wskazały wszystkie markowe smartony.
  • 929 osób (14,5%) prawidłowo wytypowało 9 na 10 urządzeń.
  • 29 osób (0,5%) nie wskazało poprawnie ani jednego markowego telefonu.

Naprawdę nieźle. A tak dokładnie rozkładały się Wasze odpowiedzi:

412157053105537580

Jak widać, najwięcej trudności sprawił Wam Wiko Mobile Highway Signs (pytanie nr 4), ponieważ aż 48% osób myślało, że jest to telefon markowy. Ciekawe czemu... ;) Sporo trudności sprawił Wam także wzorowany na Galaxy S5 model myPhone Mini (pytanie nr 3), ponieważ błędnej odpowiedzi udzieliło 41% głosujących. Po zamazaniu logo magia wyparowała także z iPhone'a 5c (pytanie nr 10), gdyż 35% osób uznało, że jest to tani B-brand.

Ten eksperyment przeprowadziliśmy niezależnie od naszego cotygodniowego cyklu Quiz Komórkomanii, dlatego dziś nie wrzucamy nowych pytań. Przypominam jednak, że wciąż możecie wziąć udział w quizie o aparatach smartfonów. Jego podsumowanie wraz z nowym quizem pojawi się w najbliższą sobotę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)