Czy potrzebujesz czterech rdzeni w telefonie? - Komórkomania dla Mobility

procesor ARM
procesor ARM
Mateusz Żołyniak

25.06.2012 15:07, aktual.: 25.06.2012 17:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miło nam poinformować, że nawiązaliśmy współpracę z naszymi branżowymi kolegami z Mobility. Od teraz w kolejnych numerach tego magazynu będą pojawiać się również nasze autorskie teksty. Na pierwszy ogień idą czterordzeniowe procesory w telefonach.

HTC One X z Tegrą 3, Samsung Galaxy S III z Exynosem 4 Quad czy Huawei Ascend D quad z K3V2 to ciekawe urządzenia, których głównym wabikiem marketingowym stała się obecność czterordzeniowego procesora.

Z jednej strony duża wydajność jest pożądana, z drugiej jednak często nie idzie ona w parze z dobrą optymalizacją oprogramowania. Dodatkowo obecna generacja czterordzeniowych układów ARM mimo wielu zalet ma również dość irytujące wady, które sprawiają, że patrzę na nie dość sceptycznie.

Szybki rozwój układów ARM, który doprowadził do pojawienia się na rynku czterodzeniowych smartfonach, to fenomen. Warto jednak zastanowić się czy jest to realny skok wydajności czy zwykły chwyt marketingowy? Czy slogany i zapowiedzi producentów chipsetów mają swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Jakie korzyści niosą ze sobą nowe generacje mobilnych procesorów? Dlaczego iPhone i Windows Phone’y nie potrzebują tak dużej wydajności? Teraz gdy w nasze ręce trafiły pierwsze Androidy z układami czterordzeniowymi czas odpowiedzieć na te pytania.

Więcej znaczy lepiej?

Wydajny wielordzeniowy procesor w telefonie stał się z marketingowego punktu widzenia równie ważny, jak dobrej jakości aparat czy ekran o wysokiej rozdzielczości. Fanom Androida jeszcze przed debiutem rynkowym czterordzeniowych układów serwowano wyniki różnych benchmarków, które pokazywały ich przewagę nad starszymi procesorami. Rzadko jednak mówiono o tym, że równie ważna jak hardware jest optymalizacja...

Cały artykuł możecie przeczytać w nowym numerze Mobility (5/2012).Poza tym także:

  • oferty bez limitu? Sprawdzamy, czy rzeczywiście tak jest;
  • ultrabooki – rewolucja czy kolejny gadżet? Cała prawda na temat nowego segmentu komputerów;
  • ponadto jak co miesiąc, przegląd najciekawszych aplikacji dla Androida, iOS oraz Windows Phone 7.
Mobility
Mobility
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)