Czy potrzebujesz telefonu na trzy karty SIM?

Karty SIM
Karty SIM
Krzysztof Sylwerski

06.08.2013 07:00, aktual.: 06.08.2013 09:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość osób czytających ten tekst ma zapewne smartfona obsługującego jedną kartę SIM. Pewnie znajdą się też tacy, których słuchawki sprostają dwóm numerom jednocześnie. A co powiecie na Androidy, które dadzą radę trzem kartom SIM?

Przyzwyczailiśmy się już do dual SIM-ów, czyli modeli, które pozwalają na obsługę dwóch kart SIM jednocześnie. Urządzenia przydają się do łączenia numeru służbowego z prywatnym czy czerpania korzyści zarówno z opłacalnej oferty internetu mobilnego, jak i taryf głosowych (różnych operatorów lub tego samego). Telefony z obsługą dwóch kart SIM wprowadza na rynek coraz więcej producentów. Zdecydowana większość to mało znane firmy, ale i w ofertach dużych graczy, jak Samsung, Nokia, Sony, LG czy choćby HTC (w telefonach przeznaczonych na rynek azjatycki), można znaleźć dual SIM-y.

GooPhone X1+
GooPhone X1+

Firmy GooPhone (znana ze smartfonów przypominających z wyglądu iPhone’a 5) oraz LG postanowiły pójść krok dalej i zaoferować konsumentom smartfona z Androidem, który udźwignie jeszcze jedną kartę SIM. Już wcześniej pojawiały się telefony, które mogły się poszczycić taką funkcją. LG Tri Chip C333, Motorola MOTOKEY 3-CHIP EX117 oraz wiele - pretendujących do miana najgorzej wykonanej podróbki - chińskich modeli pozwalało na obsługę 3 kart. Żaden z nich nie opierał się jednak na topowym systemie operacyjnym.

[solr id="komorkomania-pl-179588" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3253,dual-sim-co-gdzie-i-jak-wideo" _mphoto="10257665-m-177720-270x16-0d0a869.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4197[/block]

Czy takie rozwiązanie ma sens? Z przeprowadzanej przez nas jakiś czas temu ankiety wynika, że 13% osób, które wzięło w niej udział, korzysta z 3 lub więcej kart SIM. Przypuszczalnie więc produkty LG i GooPhone mają szansę na sukces. Pozostaje jednak pytanie, czy ich specyfikacje sprostają wymaganiom potencjalnych kupujących. A z tym może być kiepsko.

LG Optimus L4 II
LG Optimus L4 II

Przede wszystkim obsługę 3 kart SIM umożliwiają nowe układy firmy MediaTek, które są nieco zmodyfikowanymi wersjami już dostępnych rozwiązań. GooPhone X1+ ma być oparty na dwurdzeniowym procesorze MT6572, a jego wyświetlacz o przekątnej 5 cali ma pracować w rozdzielczości FWVGA (854 na 480 pikseli). Design urządzenia nawiązuje do topowego Samsunga Galaxy S 4. Z kolei LG w specjalnym wariancie modelu L4 II zastosowało ten procesor o taktowaniu 1 GHz i ekran HVGA (480 na 320 pikseli) o przekątnej 3,8 cala.

Musicie przyznać, że podzespoły nie powalają na kolana, ale jak na urządzenia skierowane na rynki krajów rozwijających się nie powinno być źle. Tym bardziej że cena tych telefonów nie będzie wysoka. Koreańczycy swoją słuchawkę już sprzedają w Brazylii, a urządzenie GooPhone ma trafić na półki sklepowe „wielu państw” (z pewnością na liście zabraknie Polski) w ciągu kilku dni.

Kto z Was już czeka na tri SIM-y? A może poczekacie na kolejny krok i telefony z opcją Quad SIM?

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)