Czy powinieneś używać VPN?

F-Secure

12.11.2014 14:34, aktual.: 12.11.2014 15:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Electronic Frontier Foundation przygotowało praktyczny poradnik, dotyczący wyboru właściwego VPNa, czyli wirtualnej prywatnej sieci, w którym w prosty sposób tłumaczy, dlaczego użytkownicy powinni korzystać z tego typu oprogramowania.

Pozwala ono komputerowi na wysyłanie i odbieranie danych w sieciach lokalnych albo publicznych w taki sposób, jakby urządzenie połączone było z siecią prywatną, czerpiąc wszystkie korzyści związane z funkcjonalnością, bezpieczeństwem i zarządzaniem polityką prywatności prywatnej sieci wyjaśnia poradnik.

Dalej dokument wyjaśnia trzy powody, dla których ludzie zazwyczaj szyfrują dane. Większość użytkowników używa sieci VPN dla dwóch powodów: pierwszy to bezpieczne łączenie się z siecią firmową, drugi to próba uniknięcia cenzury Internetu w krajach takich jak Chiny czy Iran. Ale nawet jeśli nie korzystasz z VPN w celach biznesowych albo aby zachować cyfrową wolność, jest jeszcze jeden prosty powód, dla którego możesz chcieć używać wirtualnej sieci prywatnej.

Możesz także używać sieci VPN do szyfrowania danych podczas połączeń z sieciami publicznymi, takimi jak otwarte Wi-Fi w kawiarenkach internetowych czy hotelach – informuje EEF.

Przygotowaliśmy prosty wykres, który daje Ci odpowiedź, czy zaliczasz się do tej trzeciej grupy.

Obraz

Duża grupa dostawców otwartych sieci Wi-Fi w warunkach korzystania (Terms and Conditions) informują o ryzykach związanych z komunikacją bezprzewodową i sugerują używanie VPN – powiedział Sean Sullivan, doradca ds. bezpieczeństwa w F-Secure, po e[url=https://www.youtube.com/watch?v=OXzDyL3gaZo]ksperymencie z publicznymi sieciami Wi-Fi.

[/url]

A jeśli nawet nie jesteś połączony z sieciami publicznymi, to i tak możesz czerpać korzyści z połączenia z VPNem, który chroni Twoje urządzenie przed wszechobecnymi elementami namierzającymi, jak np. pliki cookies reklamodawców.

Możesz teraz za darmo wypróbować nasz super prosty w obsłudze VPN Freedome, który zawiera także ochronę przed namierzaniem urządzenia a także umożliwia ustawienie wirtualnej lokalizacji, z której się łączysz.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)