Czy Sony Ericsson wypuści telefon z Windows Phone 7?

Czy Sony Ericsson wypuści telefon z Windows Phone 7?

Sony Ericsson
Sony Ericsson
Tomasz Hamryszak
07.03.2011 18:20, aktualizacja: 07.03.2011 19:20

Pod koniec zeszłego tygodnia informowałem Was o przecieku dotyczącym pierwszego smartfona marki Sony Ericsson pracującego po kontrolą Windows Phone 7. Pomimo wcześniejszych informacji o wątpliwym pojawieniu się takiego sprzętu do Sieci trafiły pierwsze zdjęcia z tajemniczym urządzeniem. Czy rzeczywiście Sony Ericsson wypuści telefon z WP7?

Mobilny system operacyjny Microsoftu towarzyszy telefonom komórkowym Sony Ericssona już od dłuższego czasu. To właśnie z wykorzystaniem tej platformy łączy się powstanie serii smartfonów Xperia, która swojego czasu skupiała tylko najbardziej zaawansowane, biznesowe urządzenia. Obecnie linia urządzeń Xperia jest serią multimedialną, w której niepodzielnie króluje Android, a producent nie zapowiedział jeszcze kontynuacji modeli X1 oraz X2.

Przyglądając się pierwszym zdjęciom prezentującym rzekomego smartfona z Windows Phone 7, można znaleźć pewne podobieństwa z pierwszymi urządzeniami Sony Ericssona z mobilnymi okienkami na pokładzie. Uchwycony na zdjęciach prototyp ma budowę identyczną jak X1 i X2. Został wyposażony w fizyczną klawiaturę wysuwaną od boku, choć mechanizm ten nie działa już na zasadzie łuku jak w jego poprzednikach.

Sony Ericsson z WP7
Sony Ericsson z WP7

Właściwie wszystko by się zgadzało, a wprowadzenie w niedalekiej przyszłości tego urządzenia wydawałoby się niemal pewne. Jednak w sytuacji, w jakiej znajduje się japońsko-szwedzka spółka, sprawa telefonu z Windows Phone 7 nie wydaje się tak oczywista.

Sony Ericsson podczas ostatniej prezentacji przedstawił model Xperia PLAY będący pierwszym smartfonem, który otrzymał certyfikat PlayStation. Natomiast urządzenia z Windows Phone 7 są wyposażone w platformę Xbox Live. Jak wiadomo, Sony od dawna rywalizuje z Microsoftem na rynku konsol, a więc wprowadzenie telefonów wspierających dwie konkurujące platformy wydaje się mało prawdopodobne.

Sony Ericsson z WP7
Sony Ericsson z WP7

Kolejnym elementem, który zniechęcał Sony Ericssona do przyjęcia Windows Phone’a 7, były ogromne ograniczenia, jakie z góry narzucił Microsoft. Przedstawiciele japońsko-szwedzkiej marki stwierdzili, że przez to smartfony wszystkich producentów są do siebie zbyt podobne i nie zamierzają oni konkurować tylko pod względem ceny i designu.

Sony Ericsson z WP7
Sony Ericsson z WP7

Sony Ericsson w pozostałych systemach operacyjnych, tj. Symbian, Andorid , a także starszy Windows Mobile, tworzył specjalne nakładki, dzięki czemu klient nie miał wątpliwości, z telefonem której marki ma do czynienia. W przypadku najnowszego Windowsa sprawa wygląda nieco trudniej, a producent mógłby stworzyć tylko własny dodatek - podobnie jak zrobiło to HTC, umieszczając Sense na jednym z kafelków.

Ciężko jest jednoznacznie określić, czy zobaczymy jeszcze kiedykolwiek telefon Sony Ericssona z systemem Microsoftu. Zdjęcia, które mieliśmy okazję oglądać, to bardzo mocny argument. Należy jednak pamiętać, że to urządzenie to wciąż tylko prototyp, a Sony Ericsson w swojej historii już niejednokrotnie wycofał się z niemal ukończonych projektów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)