Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu?

Czy tak będzie wyglądał inteligentny zegarek Microsoftu?
Mateusz Żołyniak

12.05.2014 14:42, aktual.: 13.05.2014 11:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft nie ma zamiaru przespać kolejnej rewolucji na rynku mobilnym. Gigant z Redmond już szykuje własny inteligentny zegarek. Jak może się prezentować to urządzenie?

Microsoft przespał rewolucję na rynku mobilnym, którą zapoczątkowała premiera pierwszego iPhone'a. Podjął również wiele nietrafionych decyzji (telefony Kin) i zbyt wolno rozwijał Windows Phone'a. W efekcie zamiast konkurować z Google'em i Apple'em jak równy z równym, musi walczyć o okruchy ze smartfonowego tortu.

Kolejnych dużych zmian firma nie ma zamiaru już przegapić. Co więcej, chce uczestniczyć w formowaniu się i rozwoju segmentu inteligentnych urządzeń noszonych. Na razie brakuje jej produktów z tej kategorii, ale wkrótce powinno się to zmienić. Pojawia się bowiem coraz więcej doniesień o nadchodzącym inteligentnym zegarku tej marki.

Prototyp zegarka Microsoftu
Prototyp zegarka Microsoftu

Już w zeszłym roku można było usłyszeć o pierwszych prototypach zegarka SPOT. Teraz wyciekł patent, który parę miesięcy wcześniej trafił do amerykańskiego Biura Patentów i Znaków Towarowych. Pokazuje on, jak może się prezentować zegarek z Redmond. To prosto wyglądający smartwatch z pojedynczym przyciskiem funkcyjnym, osadzony w szerokiej opasce, z której będzie można go wyciągać (podobnie jak Sony SmartBand).

Gadżet ma smukłą konstrukcję bez żadnych udziwnień. Sugeruje to, że nie będzie to sprzęt dla aktywnych, tylko urządzenie do wyświetlania powiadomień ze smartfona (połączenia, kalendarz, maile). Zegarek Microsoftu miałby największy sens, gdyby został zintegrowany z Cortaną. Pozwoliłoby to nie tylko na komunikację z asystentem głosowym, ale również na otrzymywanie spersonalizowanych wskazówek. Podobnie mają działać zegarki z Androidem Wear.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Oczywiście, to tylko gdybanie, ponieważ patent może przedstawiać prototyp, który nigdy nie trafi do produkcji. Nie zdziwiłbym się jednak, gdyby Microsoft szykował kilka zegarków, a ten pokazany powyżej to tylko jeden z nich. Być może firma pracuje też nad bardziej rozbudowaną propozycją, wyposażoną w czujniki do monitorowania aktywności. Taki sprzęt mógłby być interesujący dla osób aktywnych i graczy korzystających z kontrolera Kinect. Tej drugiej opcji dotyczyły pierwsze prototypy.

Na razie to jednak spekulacje. Więcej o zegarku i innych gadżetach noszonych Microsoftu powinniśmy się dowiedzieć w ciągu najbliższych miesięcy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)