Czy to Nexus Huaweia? Domniemany prototyp wycieka na wideo

Miron Nurski

06.08.2015 10:41, aktual.: 06.08.2015 12:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wszystko wskazuje na to, że w tym roku zobaczymy aż dwa smartfony z linii Nexus, z których jednego zaprojektuje LG, a drugiego Huawei. Dotychczas wszystkie przecieki związane z ich wzornictwem dotyczyły tego pierwszego, ale wygląda na to, że dziecko Chińczyków długo się nie uchowało pod kotarą tajemnicy.

Steve Hemmerstoffer wygrzebał z chińskiego serwisu Youku krótkie wideo, na którym uwieczniono jakiś tajemniczy urządzenie. Choć zaznacza on, że na tym etapie nie możemy mieć żadnej pewności, jego zdaniem może to być nadchodzący Nexus Huaweia. A przynajmniej jego prototyp.

Purported new Huawei's smartphone (Nexus Phone?) prototype leaks

W oczy rzuca się przede wszystkim czytnik linii papilarnych ulokowany na tylnym panelu. Jego obecność na pokładzie nowych Nexusów nie byłaby żadnym zaskoczeniem, gdyż Android M - jak wiemy - będzie obsługiwać zabezpieczenia biometryczne w standardzie. Ciężko więc wyobrazić sobie, że Google mógłby takiego rozwiązania nie zaimplementować we własnych wizytówkach.

Przy założeniu, że faktycznie jest to nowy Nexus, finalny model raczej nie będzie wyglądał identycznie. Prototyp powinien jednak z grubsza zdradzać kształt obudowy, proporcje i rozmieszczenie poszczególnych elementów, więc jakieś wyobrażenie na temat nadchodzącego produktu można mieć.

Co ze specyfikacją? Jeśli wierzyć danym opublikowanym przez serwis GizmoChina, możemy się spodziewać:

  • 5,7-calowego ekranu AMOLED o rozdzielczości 2K (2560 x 1440 pikseli);
  • Snadpragona 820;
  • 21-megapikselowego aparatu Sony IMX230;
  • ładowania bezprzewodowe;
  • metalowej obudowy;
  • czytnika linii papilarnych.

Tak czy inaczej, na razie wszystkie dostępne informacje są nieoficjalne, a na ich potwierdzenie (lub nie) będziemy musieli zapewne poczekać do jesieni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)