Czy ty też jesteś uzależniony od iPhone'a?

Czy ty też jesteś uzależniony od iPhone'a?
11.03.2010 16:11
Czy ty też jesteś uzależniony od iPhone'a?
Maciej Kuś
Maciej Kuś

Badania Uniwersytetu w Stanford wykazały, że iPhone może uzależniać, a w niektórych przypadkach już uzależnił swoich użytkowników. Wśród 200 studentów amerykańskiej uczelni, którzy wzięli udział w badaniu zaledwie 6 procent przyznało, że mogłoby się obejść bez iPhone'a.

W sondażu przeprowadzonym przez uniwersytet wzięło udział 200 studentów, wśród których 70 procent korzysta z iPhone krócej niż rok. Ankietowani zostali poproszeni o ocenę swojego przyzwyczajenia do telefonu Apple w skali od 1 do 5. Jak się okazało 10 procent studentów przyznało, że jest całkowicie uzależniona od iPhone'a. 34 procent ankietowanych oceniło swoje uzależnienie na poziomie 4.

Uniwersytet w Stanford przeprowadził badania dotyczące uzależnienia od iPhone, poniższe wyniki można by również uzyskać w przypadku pozostałych smartfonów, a nawet klasycznych komórek. 89 procent studentów używa bowiem iPhone jako swojego budzika, 85% jako zegarka, a 75% zawsze kładzie iPhone blisko siebie, gdy kładzie się spać. 69 procent ankietowanych częściej zapomina zabrać ze sobą z domu portfel, niż smartfona.

Badania wykazały, że uzależnienie nie na wszystkich wpływa negatywnie. Prawie trzy czwarte ankietowanych jest bardziej zorganizowanych dzięki iPhonowi, a 54% studentów okazała się bardziej produktywna.

Co ciekawe aż 41 procent studentów uznało, że zgubienie iPhone'a byłoby prawdziwą katastrofą. 30 procent uważa telefon Apple za "okno na świat", a 15% wierzy w to, że iPhone uzależnił ich od mediów. Co najciekawsze 3% nadało swojemu iPhonowi imię, a trzy czwarte czuje się z iPhonem "cool"!

A jak jest w waszym przypadku? Czy codziennie chociaż raz zaglądacie do AppStore? Czy jeszcze nigdy nie zapomnieliście nakarmić swojej wirtualnej rybki? Czy wołacie na swojego iPhone'a "iPimpek"?

Źródło: Komorkomania

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)