Czy warto aktualizować firmware do wersji 3.0 w iPod touch?

Czy warto aktualizować firmware do wersji 3.0 w iPod touch?

Czy warto aktualizować firmware do wersji 3.0 w iPod touch?
Paweł Cebula
06.07.2009 10:00, aktualizacja: 06.07.2009 12:00

Firmware w wersji 3.0 pojawił się już kilka tygodni temu - zarówno dla posiadaczy iPhone'ów, jak i iPodów touch. Wiadomo już jakie korzyści daje dokonanie aktualizacji do najnowszej wersji oprogramowania, ale jakie są minusy w przypadku iPodów touch 2-generacji?

Nowe oprogramowanie od samego początku cieszyło się również ogromnym zainteresowaniem pośród użytkowników iPodów touch - wiadomo, spora liczba zmian, nowości, a dodatkowo podkręcana atmosfera po przez wszędobylskie opinie, że jest "szybciej" sprawiła, że na wielu iPodach touch zainstalowany został nowy firmware.

iPod touch 2-gen jest wyposażony w 533 MHz procesor ARM, który całkiem nieźle radził sobie w przypadku firmware'u 2.2.1. Okazuje się jednak, że po aktualizacji wcale nie jest tak różowo jak wydawać by się mogło. Po serii krótkich testów wyszło na jaw, że iPod touch 2.2.1 uruchamiał się w ciągu 19 sekund - z firmwarem 3.0 było to już 29 sekund.

Podobnie wyglądała sytuacja w przypadku uruchomienia aplikacji i odświeżenia ich zawartości (Pogoda, Twitterfon, NYTimes). Co prawda różnice były niewielkie, ale niestety były. Najlepiej w teście wypadł benchmark silnika JavaScript, który osiągnął trzykrotnie lepszy wynik w przypadku nowego oprogramowania, niż 2.2.1.

Mimo nieco słabszych wyników iPoda touch 2-gen po aktualizacji, warto ją dokonać - w końcu firmware 3.0 wnosi sporo innych istotnych udogodnień.

Źródło: PCMagJJMehta

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)