Czy warto będzie kupić Galaxy Note'a 3 Neo zamiast większego i lepszego brata?

Czy warto będzie kupić Galaxy Note'a 3 Neo zamiast większego i lepszego brata?

Samsung Galaxy Note 3 Neo
Samsung Galaxy Note 3 Neo
Miron Nurski
04.02.2014 13:37, aktualizacja: 04.02.2014 14:37

Nie tak dawno oficjalnej zapowiedzi doczekał się model Galaxy Note 3 Neo, który w założeniu ma być tańszym odpowiednikiem flagowego phabletu Samsunga. Czy jednak tak będzie w rzeczywistości?

Galaxy Note 3 trafił do sklepów jesienią ubiegłego roku w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 2999 zł. Jest to cena bez wątpienia wysoka i patrząc na nią całkiem logiczna wydaje się chęć wypuszczenia na rynek tańszego wariantu. Problem jednak w tym, że od dnia premiery ceny tego urządzenia w wolnej sprzedaży znacznie spadły i dziś - według porównywarki Ceneo - Galaxy Note'a 3 można nabyć już za 2099 zł. Wersja Neo musiałaby zatem konkurować z tą ceną, a z tym - przynajmniej na początku - może być problem. Mocno opóźniony względem większego brata debiut może doprowadzić do absurdalnych wręcz sytuacji, że Galaxy Note 3 Neo będzie droższy od swojego "droższego" odpowiednika. Do takich sytuacji dochodzi zresztą już teraz.

Oferta sprzedaży tego modelu pojawiła się w niemieckim serwisie Notebooksbilliger. Wariant podstawowy został wyceniony na 499 euro (ok. 2100 zł), a wersja wzbogacona o obsługę sieci LTE i sześciordzeniowy procesor to wydatek rzędu 529,90 euro (ok. 2230 zł).

Najciekawsze jest to, że na tej samej stronie Galaxy Note'a 3 kupimy za 508 euro (ok. 2140 zł). Jeśli więc weźmiemy pod uwagę wersje oferujące łączność LTE, to decydując się na wariant z bogatszym wyposażeniem obejmującym większy ekran o lepszej rozdzielczości, więcej RAM-u, wydajniejszy procesor, dwukrotnie więcej pamięci wewnętrznej, lepszy aparat i pojemniejszą baterię zaoszczędzimy 21,90 euro, czyli ponad 90 zł. Jeśli natomiast nie zależy nam na obsłudze sieci 4G i sięgniemy po tańszy wariant Galaxy Note'a 3 Neo zamiast Galaxy Note'a 3, w kieszeni zostanie nam 9 euro (ok 37 zł). Raczej nie jest to interes życia.

Żeby było zabawniej, Notebooksbilliger oferuje nam także Galaxy Note'a II, który cechuje się bliźniaczą specyfikacją do modelu Note 3 Neo, za 368 euro (ok. 1550 zł).

Oczywiście cała sprawa może wyglądać zupełnie inaczej w przypadku innych sklepów i operatorów, ale zanosi się na to, że Galaxy Note 3 Neo w dniu swojej rynkowej premiery nie będzie najatrakcyjniejszą ofertą świata. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że jego cena bardzo szybko spadnie i wkrótce uboższy wariant samsungowego phabletu nie będzie droższy od swojego bardziej wypasionego odpowiednika.

Źródło: SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)