Czy wiesz, że: możesz zainstalować Huawei AppGallery na dowolnym smartfonie z Androidem?

Czy wiesz, że: możesz zainstalować Huawei AppGallery na dowolnym smartfonie z Androidem?11.11.2020 13:15
Czy wiesz, że: możesz zainstalować Huawei AppGallery na dowolnym smartfonie z Androidem?

A zainstalować warto.

AppGallery to autorski sklep Huaweia z aplikacjami, preinstalowany na jego smartfonach. Od kiedy Chińczycy zostali odcięci od usług Google'a, w tym Sklepu Play, stanowi on główne źródło apek na nowych smartfonach marki.

Nie każdy jednak, że AppGallery na swoim smartfonie może zainstalować praktycznie każdy użytkownik Androida. I to w sposób legalny i błogosławiony przez samego Huaweia.

Jak zainstalować AppGallery na smartfonie Samsunga, Xiaomi lub innego producenta?

Wystarczy wejść na tę stronę Huaweia i kliknąć "zainstaluj". Opcjonalnie można zeskanować poniższy kod QR.

412217535136924204

AppGallery instaluje się dokładnie tak samo jak każdą inną aplikację .apk. Po pierwszym uruchomieniu sklep pobiera pakiet HMS niezbędny do jego działania i już można przeczesywać jego zasoby.

Korzystać z AppGallery warto, bo Huawei zasypuje użytkowników prezentami

Gdy Huawei został odcięty od Google Play, zaczął inwestować ogromne kwoty w rozwój własnego ekosystemu, w tym sklepu z aplikacjami. To przekłada się na liczne promocje, które mają uatrakcyjnić jego platformę w oczach klientów.

Przykładowo na początku listopada Huawei rozdawał wartościowe vouchery do Costa Coffe, Bolta i Tindera Plus. Aktualnie w zakładce Prezenty można znaleźć ponad 30 gratisów. Są to głównie darmowe konta premium do popularnych platform, wydłużone okresy próbne czy wirtualne przedmioty i waluty w grach. Oferta jest tak zróżnicowana, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

412217535137186348

AppGallery docenią także użytkownicy aplikacji Huaweia (np. tych do obsługi zegarków i innych akcesoriów), bo w tym sklepie aktualizacje pojawiają się często z wielotygodniowym wyprzedzeniem względem Google Play.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)