Czy wymienna bateria jest ci potrzebna? [Ankieta]

Czy wymienna bateria jest ci potrzebna? [Ankieta]

bateria w smartfonie
bateria w smartfonie
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
02.02.2016 08:30, aktualizacja: 02.02.2016 10:15

Piszę o smartfonach od kilku lat i czytałem już setki komentarzy typu: telefon jest do kitu ponieważ nie ma wymiennej baterii.

Ostatnio zacząłem się zastanawiać czy wymienna bateria jest mi niezbędna, po tym, jak LG na Twitterze trollowało Samsunga. Lider rynku smartfonów pochwalił się, że model Galaxy S6 edge+ można naładować do pełni w 90 minut. Druga z koreańskich firm odpowiedziała, że w V10 można to zrobić natychmiast... wystarczy zmienić baterię:

Warto przypomnieć, że Samsung również stawiał na wymienną baterię, ale w modelu Galaxy S5. Rodziny S6 oraz prawdopodobnie S7 nie dają użytkownikowi dostępu do akumulatora. Dla wielu osób jest to tragiczna decyzja, ale szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego.

W swojej telefonicznej historii miałem już kilka smartfonów i nigdy nie kupiłem dodatkowej baterii. Gdy powerbanki zaczęły być popularne to właśnie na nie stawiałem. Oczywiście kupno dodatkowego ogniwa miałoby sporo zalet, ale raczej wychodząc na miasto nie myślałbym o tym, żeby zabrać je ze sobą. W ogóle podczas korzystania ze smartfona na co dzień raczej bym o nim zapomniał.

Mając możliwość naładowania telefonu w 90 minut i akumulator wystarczający na dzień intensywnej pracy, dodatkową baterię zabierałbym jedynie na dłuższe wyjazdy. Wtedy jednak powerbank również sprawdzałby się lepiej. Mógłbym na przykład ładować obydwa urządzenia jednocześnie.

Poza tym wymienna klapka i dostęp do baterii oznacza, że telefon może być gorzej spasowany. W ostatnim czasie korzystałem z kilku flagowców i pod tym względem najgorsza była Lumia 950. Obudowa skrzypiała, a tak nie powinno być w telefonie za około 2500 złotych.

Dlatego dla mnie dostęp do baterii jest zbędny, ale dla was?

[polldaddy]9294815[/polldaddy]

Źródło: Twitter via phonearena.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)