Czym kuszą nas operatorzy na Święta?

Czym kuszą nas operatorzy na Święta?
Kira Czarczyńska

01.12.2008 18:00, aktual.: 01.12.2008 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Święta Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilia ze swoją tradycją obdarowywania się prezentami, to czas, kiedy znacznie mniej niż zwykle liczymy się z wydatkami - niektórzy biorą nawet pożyczki z przeznaczeniem na świąteczne podarunki.

Nic więc dziwnego, że także operatorzy GSM starają się w tym czasie przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. W zasadzie jednak, skoro my na tym głównie korzystamy - to niech przygotowują coraz fajniejsze oferty. Tylko nie dajmy się ponieść świątecznym zakupom i sprawdzajmy, co rzeczywiście kupujemy.

Święta Bożego Narodzenia, a zwłaszcza Wigilia ze swoją tradycją obdarowywania się prezentami, to czas, kiedy znacznie mniej niż zwykle liczymy się z wydatkami - niektórzy biorą nawet pożyczki z przeznaczeniem na świąteczne podarunki.

Nic więc dziwnego, że także operatorzy GSM starają się w tym czasie przyciągnąć do siebie nowych użytkowników. W zasadzie jednak, skoro my na tym głównie korzystamy - to niech przygotowują coraz fajniejsze oferty. Tylko nie dajmy się ponieść świątecznym zakupom i sprawdzajmy, co rzeczywiście kupujemy.

Obraz

PLAY NA ŚWIĘTA

 • One Play bez telefonu

Klient otrzyma wyższy abonament w cenie niższego przez cały okres trwania umowy - 24 miesiące. Promocja dostępna jest z Ofertami One Play 45, One Play 65 oraz One Play 95.

 • Play Online na Święta

Abonament za 1 zł nawet przez 6 miesięcy, umowy na 18 miesięcy, modemy Huawei E 160 i E220 od 1 zł, opłata aktywacyjna w wysokości 9 zł oraz możliwość testowania w ramach promocji Sprawdź i Kup.

W ofercie biznesowej dla klientów z limitem 10 GB usługa NON-STOP przywracająca miesięczny limit dostępna będzie za 1 zł 3 razy do końca trwania promocji.

 • Pół roku za pół ceny

Klient otrzymuje 50% rabatu na abonament przez 6 miesięcy, w każdej taryfie biznesowej – od Firmowa 50 do Firmowa 250. Stawka za minutę rozmowy wynosi od 0,25pln do 0,31pln do wszystkich sieci. Dodatkowo usługa „Zbieraj Minuty dla Firm” jest dostępna za jedyne 5 pln netto. Dodatkowo - teleofon HTC Touch HD z najnowszą wersją komunikatora firmy Microsoft - Windows Live Messenger.

 • świąteczne startery

Do wybranych losowo abonentów PLAY wysyłane są świąteczne startery ze specjalnie wyselekcjonowanymi numerami, różniącymi się od numeru abonenta tylko pierwszymi cyframi. Na starterze jest 3PLN do wykorzystania w dowolny sposób, a co miesiąc do 31.03.2009 użytkownik otrzymuje za darmo "Pakiet 60 minut".

 • One Play - Pakiet na Święta

500 minut do Play i na stacjonarne przez 6 pełnych Okresów Rozliczeniowych – razem 3 000 minut - we wszystkich nowych abonamentach One Play.

Obraz

ORANGE NA ŚWIĘTA

 • W abonamencie i mix

Multimedialne telefony już od 1 PLN - Samsung U800, Sony Ericsson W910i, Sony Ericsson W380i.

Przy przedłużeniu lub wykupieniu nowej aktywacji - prezenty na zawsze (do wyboru):

 • 180 minut z wybranym numerem (usługa dostępna w Orange abonament)
 • 180 minut w weekendy
 • Pakiet 400 SMS-ów
 • tylko 40 gr/ min w Orange
 • Dłuższy Kapitał Złotówek
 • Pakiet Orange World
 • Orange Internet

Orange Free za 1 PLN przez 4 miesiące lub Orange Freedom plus dodatkowe 1080 PLN do wykorzystania na połączenia i SMS-y do Orange. Zmieniono laptopy w ofercie - aktualnie proponowane mają nieco lepsze parametry od poprzednich.

 • Orange na kartę

"200% gratis za doładowania" na rozmowy i SMS-y w sieci Orange - w ofertach na kartę i mix. Wystarczy doładować konto dowolną kwotą, a następnie w ciągu maksimum 7 dni powtórzyć doładowanie - bonus przyznany zostanie od drugiego doładowania, a nowym klientom - od pierwszego. Czas trwania promocji - od 17.11.08 do 15.01.09

 • Prezenty w starterach:
 • Orange POP (za 20 PLN): 20 PLN na start + 50% wartości doładowania w prezencie, przy pierwszych trzech doładowaniach
 • Nowe Orange Go (za 20 PLN): 20 PLN na start + nawet 1440 darmowych minut po doładowaniu konta w ramach promocji Wolny Weekend
 • Orange Music (za 7 PLN): 7 PLN na start + nawet 900 darmowych minut/SMS-ów na kontakt z wybranym numerem w Orange.
Obraz

PLUS NA ŚWIĘTA

 • Święta w Umowie Minutowej

Obniżono ceny takich telefonów jak Samsung S7330 i Nokia 5310 z głośnikami. Tańsze połączenia do wszystkich sieci, 50 SMS do wszystkich sieci, 150 SMS do sieci Plus - a dodatkowo aplikacja DrogowskaĽnik na telefon komórkowy, pozwalająca określić swoje położenie i wyszukiwać adresy, oraz przydatne miejsca, np. bankomaty, apteki, hotele, restauracje, kina.

 • 20% więcej na Święta - oferty na kartę

Promocja obejmuje zasilenia kont użytkowników Simplus, Sami Swoi, 36i6 i MixPlus. Doładować konto trzeba kwotą z przedziału 50-99 PLN z VAT (w Sami Swoi - 40-99 PLN z VAT) przez Internet, z wykorzystaniem wybranych serwisów:

 • na stronach www: mBanku, Banku Inteligo, PKO BP, BPH Sez@m, BZWBK24, Multibanku, PeKaO S.A., ING Bank Śląski, Invest Bank, Lukas Bank
 • iPlus z netbookiem od złotówki

Netbook Samsung NC10 z wbudowanym modemem dostępny w ofercie iPlus już od złotówki (przy abonamencie iPlus prywatnie 160 - za 160 PLN miesięcznie lub iPlus firmowo 129 za 157,38 PLN miesięcznie). Dodatkowo jeden z najpopularniejszych pakietów antywirusowych Kaspersky® Internet Security 2009 z pełną licencją na dwa lata za jedyne 1,22 PLN

Obraz

ERA NA ŚWIĘTA

 • Telefony z nawigacją za złotówkę
 • Sony Ericsson C702i, w abonamencie już za 45 PLN - posiada Mapy GoogleTM, a dodatkowo aplikację NaviExpert, (z bezpłatną licencją na 6 miesięcy), informującą m.in. o radarach i korkach.
 • Nokia 6650 - w abonamencie już za 65 PLN - posiada aplikację Nokia Maps (z bezpłatną licencją na 3 miesiące), która zapewnia dodatkowo m.in. nawigowanie głosowe, opisy ciekawych miejsc, informacje o punktach usługowych.
 • Zawsze taniej z najbliższymi

Klient otrzyma numer stacjonarny na 5 miesięcy w prezencie oraz 1200 minut na połączenia z numeru stacjonarnego do Ery i na wszystkie numery stacjonarne - wystarczy zadzwonić z telefonu domowego pod numer 602 900.

 • Blueconnect z netbookiem

Klient podpisując dwuletnią umowę na usługę blueconnect z abonamentem w wysokości 89 zł brutto otrzymuje netbook HP Mini-Note 2133 z systemem operacyjnym Windows XP Home PL za 1 zł oraz, do wyboru, modem USB Huawei E160 lub kartę ExpressCard Huawei E870.

 • Dziennik Polska Europa Świat dla klientów Era Biznes

Klienci, którzy zakupią przez www.era.pl albo telefonicznie aktywację usług głosowych lub bezprzewodowy dostęp do internetu blueconnect w ramach Era Biznes, otrzymają bezpłatną, roczną prenumeratę Dziennika Polska Europa Świat. Będą to łącznie 303 wydania gazety. Promocja obejmuje również wszystkie dodatki tematyczne gazety, w tym ekonomiczny Wall Street Journal Polska.

Oczywiście, można być całkowicie pewnym, że przed samymi Świętami pojawią się jeszcze wprowadzane na szybko, w ostatniej chwili, bonusy. Jednak już teraz obowiązujące w okresie świątecznym promocje i oferty są całkiem interesujące i zapewne znajdą się i tacy, którzy przed samym końcem roku zdecydują się zmienić operatora.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)