Czym różni się nowe Apple TV od starego?

Czym różni się nowe Apple TV od starego?
Zbyszek Kowal

19.03.2012 07:45, aktual.: 19.03.2012 08:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Razem z nowym iPadem Tim Cook zaprezentował na konferencji również nowe Apple TV, które pozwala odtwarzać pliki wideo w rozdzielczości 1080p.  Czym jeszcze różni się najnowsze urządzenie Apple’a od poprzedniego modelu?

Użytkownicy forum XBMC.org postanowili zajrzeć do środka nowego Apple TV. Jak się okazuje, nie ma tam zbyt wiele nowych komponentów. Urządzenie nadal zawiera 8 GB pamięci flash, co w przypadków filmów w jakości HD może nieco dziwić. Apple poprawił format kompresji filmów, więc większa pojemność nie jest potrzebna. Dzięki temu również cena urządzenia nie wzrosła.

Co ciekawe, nowe Apple TV zawiera procesor A5, jednak nie w wersji dwurdzeniowej jak to ma miejsce w iPhonie lub iPadzie. Jednordzeniowy procesor wspierany jest za to przez 512 MB RAM-u, co stanowi dwukrotną wartość tego, co oferowała poprzednia generacja Apple TV.

Pewnym zaskoczeniem może być implementacja dodatkowej anteny, której nie było w starym Apple TV. Na razie nie wiadomo, jaką dokładnie pełni funkcję, ale być może dowiemy się tego przy okazji kolejnych konferencji Apple’a.

Źródło: Macrumors

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także