Czytelniejsze nazwy fotografii (Windows Mobile)

IMAG-to-Date.
IMAG-to-Date.
Paweł Wolniewicz

07.09.2009 09:03, aktual.: 07.09.2009 11:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nazwy nadawane zdjęciom wykonywanym kamerą wbudowaną w telefon są z reguły dość enigmatyczne. Wprawdzie można je zmienić (czym komórki i tak przewyższają typowe aparaty cyfrowe), ale zestaw opcji jest niekiedy ubogi. Z pomocą przychodzi nam program, który wprowadzi do nazw datę wykonania zdjęcia.

Użytkownicy telefonów pracujących pod kontrolą systemu Windows Mobile mają do dyspozycji bezpłatną aplikację IMAG to Date. Pozwala ona na wybranie nazwy dla plików w formatach JPG, GIF oraz BMP. Jest ona uzupełniana nie kolejnymi numerami, ale datą i godziną wykonania konkretnej fotografii.

Zaletę IMAG to Date stanowi możliwość samodzielnego sformatowania daty. Służy do tego okienko ustawień i zakładka Date Formatting. Twórca programu załączył też dokumentację opisującą sposób tworzenia reguł zapisu daty (karta Date Formatting Guide). Użytkownik może zachować własne ustawienia w postaci presetów.

IMAG to Date pozwala dodatkowo na wyświetlanie fotografii. Naciśnięcie nazwy plików powoduje otwarcie domyślnej przeglądarki grafik.

Program działa w systemie Windows Mobile z zainstalowanym pakietem .NET Compact Framework. Wersja .NET CF ma znaczenie ? programista aplikacji dostarcza dwa osobne wydania. Są one przeznaczone dla .NET Compact Framework 2.0 oraz 3.5.

Żródło i zrzutka: JayWinMoDev Philippines

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)