Czytnik linii papilarnych w całym ekranie. TCL ma gotową technologię

Czytnik linii papilarnych w całym ekranie. TCL ma gotową technologię

Czytnik linii papilarnych w całym ekranie. TCL ma gotową technologię
Patryk Korzeniecki
22.07.2020 13:06, aktualizacja: 22.07.2020 15:06

Czytnik pełnoekranowy firmy TCL może nie tylko zmienić sposób interakcji ze smartfonem, ale także znacząco wpłynąć na inne branże ściśle powiązane z elektroniką.

Czytniki linii papilarnych w ekranie nie są niczym nowym. Widuje się je zarówno w smartfonach flagowych, jak i tych ze średniej półki. Co ciekawe, BOE ma plany wprowadzenia tej technologii do jeszcze tańszych telefonów dzięki zatopieniu sensora biometrycznego w ekranie LCD.

TCL również rozwija technologię ekranowych czytników papilarnych, jednak w zupełnie innym kierunku.

Ekranowy czujnik biometryczny TCL może sczytywać palec z dowolnego punktu

TCL według informacji serwisu MyDrivers opracowało ekran LCD z wielopunktowym skanowaniem palca. Dzięki modyfikacji panelu TFT i wykorzystaniu sensora opartego o szklane podłoże wyświetlacz może odczytywać linie papilarne z dowolnego miejsca.

412216352007651884
© MyDrivers

Należy zaznaczyć, że pełnoekranowy czytnik biometryczny TCL w przeciwieństwie do obecnych rozwiązań jest umieszczony nie pod wyświetlaczem, ale jest jego integralną częścią. Pozwala ponadto zachować niską grubość oraz wagę całości.

Pełnoekranowy czytnik linii papilarnych może znacząco poprawić interakcję użytkownika ze smartfonem. Rozwiązanie to znacznie ułatwiłoby odblokowanie telefonu - nie wymaga przykładania palca w określonym miejscu. Poza tym mógłoby pozwolić na odblokowywanie dostępu do aplikacji od razu przy dotknięciu ikonki.

412216352007848492
© MyDrivers

Potencjał jest dużo większy i nie ogranicza się tylko do technologii mobilnych. Źródło wskazuje, że technologia mogłaby też znaleźć zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, bankowym i w inteligentnych domach przyszłości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)