Czytnik linii papilarnych w Galaxy S6 będzie taki sam, jak w nowych iPhone'ach?

Czytnik linii papilarnych w Galaxy S6 będzie taki sam, jak w nowych iPhone'ach?

Czytnik linii papilarnych w Galaxy S6 będzie taki sam, jak w nowych iPhone'ach?
Źródło zdjęć: © bgr
Kamil Zawiślak
17.01.2015 21:42, aktualizacja: 18.01.2015 10:00

Wygląda na to, że zbliża się koniec z przeciąganiem palca po przycisku Home, ponieważ w Galaxy S6 ma być zupełnie inny przycisk główny.

SamMobile powołując się na anonimowe źródła donosi, że Galaxy S6 dostanie nowy czytnik linii papilarnych. Do tej pory, aby odblokować telefon trzeba było przeciągnąć palcem. Ci, którzy próbowali tego rozwiązania wiedzą na pewno, że nie jest ono doskonałe. Ba, powiedziałbym, że nie jest ono nawet dobre.

Czytnik linii papilarnych pojawił się przy okazji Samsunga Galaxy S5, ale jest też obecny w Galaxy Alpha, Galaxy Note 4, Note Edge oraz tabletach Galaxy Tab S. Ich wspólnym problemem był zbyt mały, jak dla czytnika, przycisk Home. Przestrzeń robocza ogranicza czytnik i ten nie może działać w taki sam sposób, jak w produktach z nagryzionym jabłuszkiem.

Jednak według najnowszych informacji Galaxy S6 ma mieć większy przycisk Home, a czytnik linii papilarnych ma działać na podobnej zasadzie, jak ten w iPhone'ach i nowym iPadzie. Jeśli przecieki się potwierdzą, to zamiast przeciągania palcem odblokowywanie, logowanie do portali czy płatności poprzez PayPal, będzie odbywać się poprzez przykładanie palca do przycisku Home.

Wygląda na to, że Samsung chciał stworzyć czytnik, który będzie miał prostą zasadę - przeciąganie po nim palcem. Okazało się jednak, że przestrzeń, na której działa czytnik jest po prostu zbyt mała. W ten sposób niedługo w sieci zacznie wrzeć na temat tego, jak to Samsung znowu skopiował pomysł Apple.

źródło: SamMobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)