Android i Windows Phone na jednym telefonie? Właściwie to na dwóch...

Android i Windows Phone na jednym telefonie? Właściwie to na dwóch...
20.01.2014 20:08
Android i Windows Phone na jednym telefonie? Właściwie to na dwóch...
Arek Morawski
Arek Morawski

Jakiś czas temu, w jednym z artykułów na swoim blogu, zastanawiałem się, czy jeszcze kupujemy telefony czy już całe systemy. Oto na rynku pojawił się telefon, który jest odpowiedzią na to pytanie - kupujemy telefony, bo system możemy sobie...wybrać.

Bluebird, producent rozwiązań mobilnych (produkujący również pod marką Pidion), zaprezentował niedawno sprzęt, pozwalający na uruchomienie dwóch systemów - Androida w wersji 4.2 i Windows Embedded 8 Handheld, który jest pochodną Windows Phone 8 dla zastosowań biznesowych. Prawdziwa rewolucja? Nie do końca, bowiem wyboru systemu dokonujemy przy zakupie telefonu, nie mając później możliwości jego zmiany. Co więcej, dużo jest w tym sprytnego marketingu, bowiem producent wprowadza do oferty dwa modele (Bluebird BM180 i BP30), które różnią się systemem i układem dotykowych przycisków pod ekranem - jedne są dedykowane dla Androida, drugie znamy z systemu z kafelkami, reklamując je jako jeden telefon.

412077061084283814

Urządzenie (urządzenia?) będzie można składać przy zakupie jak klocki - możemy zamówić wersję z 1 lub 2gb pamięci, ekranem HD lub Full HD, LTE w opcji, dodatkowym skanerem kodów kreskowych, czytnikiem kart płatniczych...jednym słowem, wszystkim, co przeciętny człowiek potrzebuje w telefonie. Część z tych rozwiązań mnie nie dziwi, bo Bluebird rzeczywiście zajmuje się produkcją sprzętu do płatności kartami, ale po co to wszystko w czymś, co zasadniczo służy do dzwonienia?

412077061084414886

Wszyscy, którzy liczyli na prawdziwy dual boot rozczarują się. W zamian tego, otrzymujemy sprzęt, który wygląda jak sen chińczyka produkującego lodówki z Androidem - dobra specyfikacja, ale na indywidualne zamówienie może być jeszcze lepsza i to dokładnie taka jak chcesz, z systemem, który sobie wybierzesz i bajerami w postaci czytnika kart magnetycznych. Wierzysz? Bo ja nie. Ale może tak właśnie powinien wyglądać idealny telefon?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)