Dane milionów użytkowników Androida podstępnie wykradzione

Dane milionów użytkowników Androida podstępnie wykradzione

Dane milionów użytkowników Androida podstępnie wykradzione
Krystian Bezdzietny
30.07.2010 07:03, aktualizacja: 30.07.2010 09:03

Czasem dogłębne sprawdzanie programów trafiających do Android Market byłoby dobrą sprawą. Ot tak, jak jest w App Store. No, ale niech żyje wolność i otwartość, o czym przekonały się miliony użytkowników komórkowej platformy od Google. W Markecie pojawiła się bowiem niepozorna aplikacja, która podstępnie wykradła dane wielu użytkowników i przesłała je na chińskie serwery.

Trudno stwierdzić ilu użytkowników padło ofiara aplikacji. Google nie prowadzi statystyk co do ilości osób zainteresowanych danym programem. Wiadomo natomiast, że aplikację ściągnięto od 1.1 do 4.6 miliona razy na całym świecie.

Był to program, którego zadaniem było ustawianie tapety w tle ikon Androida. Nic specjalnego, a okazało się, że aplikacja przesyła nasze kontakty, historię przeglądania, wiadomości tekstowe czy nawet hasło do poczty głosowej na stronę* www.imnet.us*, działająca gdzieś w Chinach. Deweloperem programu był niejaki Jackeey Wallpaper.

Jeśli korzystałeś z aplikacji o wspomnianej funkcjonalności, to możesz być pewien tego, że Twoje dane również uleciały gdzieś do Chin. Taki proceder po raz kolejny świadczy na niekorzyść Google w kwestii bezpieczeństwa w Markecie.

źródło: Apple Insider

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)