Sekcja z darmowymi aplikacjami w Google Play niewidoczna dla polskich użytkowników. Jak obejść to ograniczenie?

Sekcja z darmowymi aplikacjami w Google Play niewidoczna dla polskich użytkowników. Jak obejść to ograniczenie?

Google Play
Google Play
Źródło zdjęć: © depositphotos.com / ymgerman
Miron Nurski
27.03.2017 09:36, aktualizacja: 27.03.2017 11:57

Zachodnie media trąbią o pojawieniu się w Google Play sekcji Free App of the Week (darmowa aplikacja tygodnia), dzięki której - jak sama nazwa wskazuje - można pobrać jedną grę i apkę, która na co dzień jest płatna. Z niewiadomych przyczyn sekcja ta jest na razie ukryta przed polskimi użytkownikami, ale dla chcącego nic trudnego.

Sekcję Free App of The Week w Sklepie Play dostrzegł serwis Android Police. Niestety kliknięcie w prowadzącego do niej linka w Polsce skutkuje wyświetleniem komunikatu "Przepraszamy – adres URL nie został znaleziony na serwerze".

Co jednak ciekawe, z umieszczonego przez wspomniany serwis zrzutu ekranu wynika, że obecnie bezpłatnie można pobrać wydaną przez Cartoon Network grę "Card Wars - Adventure Time". Okazuje się, że w polskim sklepie cena także tymczasowo spadła z 14,99 zł to 0 zł.

Obraz

Choć zatem promocja w Polsce obowiązuje, oficjalnymi kanałami trudno się o niej dowiedzieć. Na szczęście nie trzeba być hakerem, by to zmienić.

Wystarczy odwiedzić sekcję Darmowa aplikacja tygodnia używając proxy

Darmową możliwość korzystania z proxy, czyli serwerów pośredniczących, oferuje m.in. serwis KProxy. Wystarczy odwiedzić tę stronę i wkleić linka prowadzącego do specjalnej sekcji w Google Play, a pełna zawartość witryny zostanie pobrana przez serwer znajdujący się w innym kraju. Potem trzeba już tylko sprawdzić, która apka jest w promocji, a następnie - już nie używając proxy - znaleźć ją w Google Play i pobrać.

Obraz

Żeby była jasność: przeceny aplikacji są globalne, a przed polskimi użytkownikami ukryta jest jedynie informacja o tym, która apka jest w danym momencie przeceniona. Pobranie jej za darmo nie jest więc ani nielegalne, ani nawet wątpliwe moralnie.

Możliwe, że Google stopniowo wdraża wspomnianą sekcję i wkrótce ujrzymy ją także w polskim sklepie. Zanim to jednak nastąpi, warto odwiedzać ją raz w tygodniu, używając powyższego sposobu, bo mogą się trafić naprawdę fajne oferty.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)