Dave's Tiles Puzzle – recenzja

Dave's Tiles Puzzle – recenzja

Dave's Tiles Puzzle – recenzja
Zbyszek Kowal
29.05.2011 18:51, aktualizacja: 29.05.2011 20:51

Abraham Lincoln powiedział, że jest to najlepsza gra, w jaką kiedykolwiek grał. Nie mogliśmy zatem zignorować słów szesnastego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Dodatkowo mamy dla Was kilka kodów do wygrania. Co ciekawe, Dave's Tiles Puzzle jest również w naszym języku!

Oczywiście do powyższego wstępu i opisu aplikacji w iTunes trzeba podejść z humorem. W końcu w czasach Lincolna nie było jeszcze iPhone'ów. Warto jednak podkreślić duże poczucie humoru autorów Dave's Tiles Puzzle, jak również podejścia do rynku App Store.

Dave's Tiles Puzzle to jedna z niewielu aplikacji w App Store, w której zaimplementowano polski język. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że nawet rodzimi producenci wolą język angielski, a tutaj takie zaskoczenie.

Bardzo duży zestaw układanek w jednej aplikacji

Dave's Tiles Puzzle - jak sama nazwa wskazuje - to aplikacja, w której królują układanki. Łącznie zaimplementowano dokładnie 16 układów, których zaliczenie nie należy do najłatwiejszych.

411940854786621996

Dokładnie rzecz ujmując, gra polega na ułożeniu obrazka z pomieszanych kawałków. W zależności od poziomu trudności obrazek może składać się z 12, 20, 35, 48 kawałków. W każdy układ można zagrać w czterech różnych trybach: Wymiany, Niespodzianki, Klasycznym oraz Koszmar.

Układany obrazek wcale nie musi być tym, który proponują twórcy. Można śmiało skorzystać z rolki aparatu iPhone’a i wgrać dowolne zdjęcie z pamięci telefonu. Naturalnie istnieje również możliwość zrobienia nowej fotki, co ogólnie daje nieskończone możliwości układania coraz to nowych układanek. Na uwagę zasługuje również funkcja in app purchase, dzięki której można dokupić nowe obrazki.

411940854786818604

Zaimplementowane w grę obrazki przedstawiają okolicę Nowego Jorku oraz dość trudne w układaniu tekstury. Jeżeli połączymy trudny obrazek z dużą liczbą kawałków do ułożenia, to otrzymamy naprawdę bardzo wysoki poziom rozgrywki.

Łamana polszczyzna też jest godna uwagi!

Z innych ciekawostek warto wspomnieć o statystykach, które informują, w jakim czasie udało się ułożyć poszczególne układanki. Jeżeli zagra się kilka razy ten sam układ, zostanie podany nawet średni czas ułożenia wybranego layoutu.

Jeżeli chodzi o oprawę audiowizualną, to nie ma nic, do czego można by się przyczepić, ale peanów też nie wygłoszę. Jest po prostu poprawnie i moim zdaniem w sam raz do tego typu aplikacji.

Chwała producentowi za to, że postarał się o implementację dodatkowego języka do swojej aplikacji. Niestety, nie jest to implementacja idealna. Widać, że skorzystano z nieudolnego translatora. Owszem, pojedyncze słowa wyglądają ok, ale w przypadku większej ich liczby brak logiki.

Podsumowując, jest to bardzo ciekawa układanka. Dla miłośników tego typu aplikacji to z pewnością pozycja godna polecenia.

Mam nadzieję, że moja recenzja, screenshoty oraz filmik pozwolą Wam dobrze wybrać. Gdyby tego było mało, to przed wydaniem 1,59 euro powinniście rozważyć możliwość pobrania darmowej wersji lite. Pamiętajcie również o tym, że jest to aplikacja uniwersalna, więc kupując raz, otrzymujecie program dla dwóch urządzeń Apple’a.

411940854787342892

[plus] Duży wybór układanek

[plus] Implementacja języka polskiego

[plus] Prosty interfejs

[minus] To tylko układanka

[minus] Implementacja języka polskiego :)

** GIVEAWAY**

Nie zapomnijcie podać swojego adresu e-mail. To jedyny sposób na otrzymanie nagród. Adresy są widoczne tylko dla redakcji. Przypominamy, że kody na gry w naszym konkursie można zrealizować w programie iTunes. Wymagane jest darmowe konto.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)