"Dead by Daylight" zmierza na smartfony [#wSkrócie]

"Dead by Daylight" zmierza na smartfony [#wSkrócie]

"Dead by Daylight" zmierza na smartfony [#wSkrócie]
Miron Nurski
21.06.2019 16:05, aktualizacja: 21.06.2019 18:11

Fani horrorów mogą zacierać ręce. Gra "Dead by Daylight", która na konsolach sprzedała się w milionach egzemplarzy, wkrótce zagości na telefonach z Androidem oraz iOS-em.

"Dead by Daylight" to wieloosobowy horror, wzorowany na popularnych slasherach z lat 70. oraz 80. W każdej rundzie jeden z graczy wciela się w mordercę, a pozostali w jego potencjalne ofiary.

Zadaniem mordercy jest wytropienie i wyeliminowanie pozostałych graczy. Ci natomiast muszą współpracować, by jak najdłużej utrzymać się przy życiu oraz uciec z terenu rozgrywki, co sprowadza się do wykonania serii prostych zadań zręcznościowych. W grze występują licencjonowane postaci z takich klasyków gatunku jak "Halloween", "Koszmar z ulicy Wiązów", "Teksańska masakra piłą mechaniczną" czy "Piła".

Dokładna data premiery mobilnej odsłony nie jest jeszcze znana. Wiadomo jedynie, że "Dead by Daylight" wyląduje na smartfonach z Androidem oraz iOS-em jeszcze w 2019 roku.

Od 2016 roku w "Dead by Daylight" grać można na pecetach oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Wkrótce do tej listy dopisany zostanie także Nintendo Switch. Liczba sprzedanych kopii przekroczyła już 5 milionów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)