Debiutuje MixBit, czyli kolejny "Instagram dla wideo". Tym razem przygotowany przez twórców YouTube'a

MixBit
MixBit
Miron Nurski

09.08.2013 08:00, aktual.: 09.08.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mobilnych aplikacji do udostępniania krótkich klipów wideo jest wiele, a najpopularniejszą z nich jest Vine. Niedawno o tego typu funkcję wzbogacony został Instagram, więc mogłoby się wydawać, że koniec konkurencyjnych usług jest bliski. Tymczasem na rynku pojawia się kolejny gracz, czyli przygotowany przez założycieli YouTube'a MixBit.

Aplikacja pozwala na nagrywanie krótkich filmów o długości nieprzekraczającej 16 sekund, czyli o sekundę dłuższych niż w Instagramie i 10 sekund dłuższych niż w Vine. Najważniejsza jest jednak możliwość łączenia ze sobą aż 256 klipów, dzięki czemu da się przygotować nawet ponadgodzinny film. Sekwencje oddzielone są od siebie kolorowymi, aktywnymi paskami, które ulokowano w dolnej części odtwarzacza. Możecie to przetestować na materiale promocyjnym.

Poza tym konkurencyjne usługi stawiają na jak największą prostotę, MixBit natomiast pozwala na bardziej zaawansowaną edycję wideo.

Gotowe filmy można oczywiście udostępniać w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook oraz Twitter. Istotny jest jednak fakt, że MixBit jest obecnie traktowany jedynie jako swoista przechowalnia filmów, ponieważ w serwisie publikowane są one anonimowo, a pozostali użytkownicy nie mogą ich komentować.

Czy serwis tego typu się przyjmie? Moim zdaniem tak, ale nie będzie to raczej bezpośrednia konkurencja dla Vine'a i Instagrama. Usługi te stawiają bowiem na krótkie, pomysłowe filmy, które można przeglądać hurtowo. Za pomocą aplikacji MixBit da się natomiast w prosty sposób przygotować i udostępnić np. dłuższy materiał z wakacji. Oczywiście rolę tę może odgrywać YouTube, jednak zmontowanie wielu scen wymaga odpowiedniego edytora wideo oraz choćby minimalnej wiedzy na ten temat, której wielu użytkowników po prostu nie ma.

Nie można również zapomnieć o tym, że pomysłodawcami usługi są panowie Chad Hurley oraz Steve Chen, którzy o tworzeniu popularnych serwisów wideo wiedzą więcej niż ktokolwiek inny.

Bezpłatną aplikację MixBit w App Store można znaleźć już teraz. Wersja na Androida pojawi się wkrótce.

Źródło: MixBitPhone Arena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)