Deezer Premium+ za darmo dla wybranych klientów Orange. Lubię to!

Deezer Premium+ za darmo dla wybranych klientów Orange. Lubię to!

Deezer Premium+ w Orange
Deezer Premium+ w Orange
Mateusz Żołyniak
07.06.2012 12:00, aktualizacja: 07.06.2012 14:00

Dzięki usłudze Deezer Premium+ wybrani klienci Orange Polska mogą już cieszyć się nieograniczonym dostępem do muzyki w telefonie, tablecie czy komputerze. Dość dodać, że w bazie platformy jest aż 15 mln utworów.

Na wejście wspólnej oferty Deezera i Orange do Polski trzeba było czekać dość długo. Informacje o współpracy firm pojawiły się już w październiku zeszłego roku, a od jakiegoś czasu Deezer Premium+ dostępne było w Orange UK. Teraz - jak widać - centrala postanowiła rozszerzyć dostępność usługi na kolejne europejskie kraje. Co klientom daje nowa usługa?

Rozwiązanie to umożliwia słuchanie muzyki przez Internet w dowolnym czasie i miejscu (www.deezer.com i m.deezer.com) oraz odsłuchiwanie ściągniętych wcześniej na telefon piosenek (po pobraniu aplikacji na Androida, iOS czy Windows Phone). W ofercie znajduje się ponad 15 mln licencjonowanych utworów i przeszło 30 tematycznych stacji radiowych, w 12 kategoriach. Serwis daje również dostęp do dyskografii, biografii oraz sklepu z gadżetami dla fanów.

Deezer obecnie ma ponad 23 mln użytkowników na całym świecie. Całość połączona jest również z usługami społecznymi (np. Facebook) i pozwala na tworzenie grup czy śledzenie aktywności konkretnych znajomych. Francuska platforma jest jednym z liderów międzynarodowego rynku streamingu muzyki i był to pierwszy tego typu serwis niewymagający pobierania dodatkowego oprogramowania. Obecnie na rynku jest wiele podobnych usług, jak choćby Spotify, Grooveshark czy Ex.fm, ale ze względu ogólną dostępność (a także problemy z dogadaniem się między Orange a szwedzkim Spotify) to konto premium Deezera jest dostępne dla klientów pomarańczowej sieci.

Dzięki promocji Orange osoby korzystające z droższych planów taryfowych (Pelikan II 150 i Pelikan II 225 w ofercie postpaid oraz mix) mogą korzystać z Deezer Premium+ za darmo. Pozostali klienci Orange będą mogli wykupić konto za ok. 30 zł/miesiąc, którego cena zostanie doliczona do abonamentu. Oczywiście, warto wcześniej przetestować usługę za darmo przez 15 dni i ocenić, czy rzeczywiście potrzebne jest konto Premium+. W normalnej ofercie za 15 zł/miesiąc użytkownicy dostają: tematyczne kanały radiowe (smartradio), konsolę Deezer Mix, opcje słuchania muzyki offline, brak reklam czy muzykę o jakości 320 kb/s.

Deezer na wielu urządzeniach
Deezer na wielu urządzeniach

Konto Premium+ różni się dodaniem opcji odsłuchu muzyki na radiach IP czy IP TV oraz trybem offline na komórce (Deezer Mobile) i komputerze (1 PC/Mac). Jeżeli więc ktoś słucha muzyki online na kompie, korzystanie (ze stacjonarnym internetem) z droższej opcji nie jest zbyt opłacalne. Szczegóły oferty Deezera możecie znaleźć pod tym linkiem.

Kolejna opcja w Orange bardzo mnie ucieszyła, nie tylko jako osoby korzystajęcej z Deezera. Dzięki możliwości wykupienia pakietu Premium+ użytkownicy (szczególnie ci niemający karty kredytowej) mogą łatwo płacić za usługę wraz z abonamentem. Orange Polska wzmocnił także swoją ciekawą ofertę multimedialną, która już wcześniej dawała dostęp do Telewizji Tu i Tam, FunPack HD czy darmowych wejściówek do kin (Środy z Orange). Co prawda wciąż uważam, że nie jest to jeszcze poziom usług nawet na poziomie czeskiego O2, w którym za darmo użytkownicy abonamentowi mogą za darmo pobierać gry EA Mobile, ale jest naprawdę nieźle.

Źródło: Orange • własne

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)