Symbian^3 na najnowszym wideo

Symbian^3 na najnowszym wideo
Paweł Żmuda

12.03.2010 11:45, aktual.: 12.03.2010 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na serwerach serwisu YouTube pojawiło się ostatnio wideo prezentujące interfejs odświeżonego Symbiana^3. System mogliśmy już obserwować na krótkiej prezentacji przygotowanej przez inżynierów fińskiej Nokii, jednak tym razem film przedstawia zdecydowanie więcej możliwości systemu. Popatrzmy.

Na nagraniu wychwalone zostały wszystkie funkcje najnowszego Symbiana, takie jak chociażby multitouch, gesty, duża ilość ekranów głównych i widgetów a także "zaawansowane" efekty graficzne.

Symbian^3 może okazać się sporą rewolucją dla Symbiana. Open-source'owy system powinien przyciągnąć developerów, a co za tym idzie na Symbiana powinny trafić coraz lepsze aplikacje.

Klip pochodzi z prezentacji Davida Rivals'a, którą przeprowadzono dwa dni temu w San Francisco. System zaprezentowany został oczywiście na emulatorze, ponieważ na rynku nie mamy jeszcze żadnego urządzenia opartego o Symbiana^3. Przedstawiciele Symbian Foundation i Nokii kończą właśnie prace nad końcową optymalizacją systemu. Finalna wersja powinna zostać ukończona pod koniec pierwszego kwartału. Miejmy nadzieje, że komórki o niego oparte staną się faktyczną konkurencją dla urządzeń działających pod kontrolą Windows Phone 7 czy iPhone OS.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)