DesktopSMS - SMS przez Gmail

DesktopSMS - SMS przez Gmail
Jacek Wolan

18.07.2011 13:08, aktual.: 18.07.2011 15:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli brakuje Ci możliwości wysyłania wiadomości SMS z poziomu komputera lub tabletu, to DesktopSMS uzupełni tę lukę. Koush – twórca ClockworkMod Recovery – oddał w ręce użytkowników bardzo unikalne narzędzie.

Choć w Markecie można znaleźć kilka aplikacji służących do bezprzewodowego „esemesowania”, to jednak każda wymaga instalacji wtyczki lub osobnego oprogramowania do poprawnego funkcjonowania usługi. Do tej pory konieczne było także odpowiednie skonfigurowanie usługi co nie zawsze było łatwym zadaniem.

Zdaje się, że wszystkich tych braków pozbawiony jest DesktopSMS, w którym konfiguracja ogranicza się jedynie do połączenia z kontem Google. Od tej pory wszystkie nowe wiadomości będą pojawiać się w naszej skrzynce Gmail lub w komunikatorze Gtalk. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że odpowiedzieć można w ten sam sposób, w który odpowiadamy na kolejnego maila – w oknie odpowiedzi Gmaila. Oznacza to, że nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania na komputerze, a obustronna synchronizacja opiera się tylko na protokołach pocztowych.

Obraz

Usługa znajduje się obecnie w fazie beta, ale podczas korzystania nie napotkałem żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać, że wpisując polskie znaki, nie zostaną one pozbawione „ogonków”, a tekst zostanie odpowiednio przycięty. Niestety wysłanie SMS-a składającego się z kilku części zakończyło się niepowoedzeniem.

Obraz

(Kliknięcie w kod QR spowoduje otwarcie strony Android Marketu)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)