Deutsche Telekom i France Telecom zacieśnią współpracę w całej Europie

Deutsche Telekom i France Telecom zacieśnią współpracę w całej Europie

Fot. na lic. CC; flickr.com/by Oferico
Fot. na lic. CC; flickr.com/by Oferico
Paweł Żmuda
31.03.2011 13:05, aktualizacja: 31.03.2011 15:05

Działająca w Wielkiej Brytanii spółka Everything Everywhere będąca połączeniem sił Deutsche Telekom i France Telecom to dopiero początek. Rzecznik Deutsche Telekom w wywiadzie z dziennikarzami Handelsblatt zapowiedział dziś, że firmy myślą o kolejnych krajach, w których można nawiązać współpracę. Będą one łączyć swoje siły w całej Europie. W Polsce już wkrótce odczujemy tego efekty.

W połowie marca UOKiK poinformował o pozytywnej decyzji w sprawie współpracy Ery i Orange na naszym rynku. Podobnych operacji, a nawet łączenia konkurencyjnych sieci możemy spodziewać się w innych krajach naszego kontynentu. Rzecznik Deutsche Telekom powiedział:

Myślimy o współpracy we wszystkich krajach, w tym w Rumunii i Austrii.

W Austrii T-Mobile będący własnością Deutsche Telekom ma 3,8 miliona użytkowników, a Orange zarządzany przez France Telecom około 2,2 miliona. Konkurencja w postacie rodzimego operatora może pochwalić się liczbą 5,1 miliona abonentów.

Rzecznik niemieckiej firmy zdradza, że wśród potencjalnych partnerów biznesowych rozważane są również inne firmy telekomunikacyjne. Myślicie, że w przyszłości połączenie polskiej Ery (T) i Orange będzie możliwe?

Źródło: intomobile

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)