Deweloperzy narzekają na zbyt dużą fragmentację Androida

Strona głównaDeweloperzy narzekają na zbyt dużą fragmentację Androida
15.10.2010 12:49
devs
devs
Krystian Bezdzietny
Krystian Bezdzietny

Android to dziś najprężniej rozwijająca się mobilna platforma na świecie. Konkurencja, jak iOS, BlackBerry, BadaOS czy Symbian, jest daleko w tyle. Jednak deweloperzy, którzy programują na Androida, w pewnej kwestii woleliby, aby ta popularność się nie zwiększała. Powodem jest problem z testowaniem aplikacji na ponad 100 różnych telefonach, które są niby na tej samej platformie, ale potrzebują wnikliwych testów i optymalizacji.

Tym problemem podzielili się ze światem twórcy sławnej aplikacji TweetDeck. Dziś program może zostać uruchomiony na niemal każdym smartfonie z Androidem, ale ile to wymagało zachodu, wiedzą tylko twórcy. Program w fazie testowej rozesłano do ponad 36 tysięcy testerów na całym świecie, aby ci używali TweetDecka na ponad 244 telefonach z Androidem. Najgorzej jest z testami aplikacji i kontrolą jakości. "To istny koszmar" - mówi Christopher Pabon, deweloper zarówno dla iOS, jak i Androida.

Praca dewelopera nie zawsze jest taka przyjemna, jak moglibyśmy sobie wyobrazić. Tak czy owak odwalają oni kawał dobrej roboty, a wspaniałe efekty tej pracy możemy podziwiać w takich miejscach, jak App Store czy Android Market.

Źródło: PC Pro

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)