Diablo Immortal trafi na smartfony lada moment. Wreszcie padła data premiery

Diablo Immortal trafi na smartfony lada moment. Wreszcie padła data premiery

Diablo Immortal trafi na smartfony lada moment. Wreszcie padła data premiery
Miron Nurski
25.04.2022 16:59, aktualizacja: 25.04.2022 18:59

Choć Diablo Immortal od podstaw rozwijane jest jako gra mobilna, twórcy obiecują, że będzie to największa produkcja z tego uniwersum.

Diablo Immortal zostało zapowiedziane w listopadzie 2018 roku, a więc ponad 3,5 roku temu. Początkowo gra nie miała nawet orientacyjnej daty premiery.

W maju 2021 Blizzard zapowiedział, że gra trafi na smartfony przed końcem tegoż roku, ale już 3 miesięcy później ogłoszono przesunięcie premiery na rok 2022. Precyzyjny termin debiutu wciąż stał jednak pod znakiem zapytania.

Diablo Immortal: dokładna data premiery na Androida, iOS i pecety

Pełna wersja gry ma trafić do sklepów Google Play oraz App Store już 2 czerwca. Z oficjalnych zapowiedzi wynika, że będzie dostępna także w Polsce.

Diablo Immortal | Release Date & PC Announce Trailer

Co więcej - tego samego dnia zadebiutować ma otwarta beta Diablo Immortal na pecety, co dotychczas było utrzymywane w tajemnicy. Podobno wersji na komputery domagało się mnóstwo graczy.

Blizzard zapowiada, że Diablo Immortal będzie grą międzyplatformową. Możliwa będzie nie tylko wspólna rozgrywka graczy mobilnych i pecetowych, ale i synchronizacja postępów między urządzeniami.

Twórcy tłumaczą, że przeniesienie na pecety gry projektowanej z myślą o telefonach nie było łatwym zadaniem, ale czuli, że nie mieli innego wyjścia. Byli bowiem świadomi, że popularność Diablo na pecetach jest tak duża, że wielu graczy i tak skorzystałoby z emulatorów, by odpalić tytuł na swoim ulubionym sprzęcie.

Blizzard: "Immortal będzie największą grą z uniwersum Diablo"

Gry w 2018 przedstawiciele Blizzarda ogłosili, że nowa część Diablo będzie grą mobilną, zostali wygwizdani. Prawdopodobnie dlatego, że gracze spodziewali się prostej, okrojonej gierki, która będzie jedynie żerować na popularnej marce.

Twórcy obiecują jednak, że Diablo Immortal to jak dotąd "największa gra" tego uniwersum. "Immortal to również pierwsza gra Blizzarda od podstaw stworzona z myślą o urządzeniach mobilnych, a jednocześnie zapewniająca te same, uwielbiane przez was przeżycia klasy AAA podczas siekania demonów" - czytamy w komunikacie prasowym.

Akcja Diablo Immortal osadzona będzie między wydarzeniami z drugiej i trzeciej odsłony gry.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)