Na Diablo Immortal czekaliśmy 4 lata, a i tak zaliczyło falstart. Kto zagrał, ten szczęściarz

Na Diablo Immortal czekaliśmy 4 lata, a i tak zaliczyło falstart. Kto zagrał, ten szczęściarz

Na Diablo Immortal czekaliśmy 4 lata, a i tak zaliczyło falstart. Kto zagrał, ten szczęściarz
Miron Nurski
01.06.2022 15:55, aktualizacja: 01.06.2022 17:55

"Największą grę z uniwersum Diablo" możecie już pobrać na swoje smartfony, co jednak nie oznacza, że dane będzie wam w ten tytuł bez przeszkód zagrać.

Diablo Immortal zostało zapowiedziane w listopadzie 2018 roku, a czyli ponad 3,5 roku temu. Dopiero w kwietniu 2022 twórcy ujawnili datę premiery, którą zaplanowano na 2 czerwca. Wbrew zapowiedziom, Polska znalazła się jednak na liście krajów, w których gra została udostępniona dzień wcześniej.

Diablo Immortal na Androida i iOS już do pobrania

Grę znajdziecie w sklepach Google Play oraz App Store. Wersja na pecety ma zostać udostępniona zgodnie ze wcześniejszymi planami, a więc 2 czerwca.

Diablo Immortal można pobrać za darmo, ale w grze zaszyto mechanizm pozwalający na kupno wirtualnej waluty. Ceny pojedynczych paczek sięgają od 4,49 do 479,99 zł. Na razie ciężko stwierdzić, czy granie bez wydawania prawdziwej gotówki będzie komfortowe.

Akcja Diablo Immortal osadzona jest między wydarzeniami z drugiej i trzeciej odsłony gry. Choć jest to produkcja mobilna, twórcy deklarują, że to "największa grą z uniwersum Diablo".

Diablo Immortal: wcześniejsza premiera ma swoją cenę. Jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik

Tzw, soft launche uskutecznia się po to, by sprawdzić kog gry i infrastrukturę sieciową przed globalną premierą. Trzeba więc się liczyć z niedociągnięciami, bo po to udostępniono nam grę wcześniej, by twórcy mogli je wyłapać.

Mnie już przy pierwszym uruchomieniu Diablo Immortal na smartfonie z Androidem w przywitał taki widok:

413169708314488166

Do chwili publikacji tekstu nie udało mi się też przejść przez cały konfigurator postaci. Gra konsekwentnie wyrzucała mnie do menu głównego.

W dniu udostępnienia Diablo Immortal w Polsce, Sklep Play został zasypany negatywnymi komentarzami, wskazującymi na większe i mniejsze problemy.

413169708314684774

Co prawda nie brakuje też głosów osób, którym Diablo Immortal zdaje się działać bez zarzutów, ale te zdają się być w zdecydowanej mniejszości.

Jeśli chcecie uniknąć większych i mniejszych problemów technicznych, lepiej wstrzymać się z odwiedzeniem mobilnego Sanktuarium przynajmniej kilka dni.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)