Disney+ po polsku na ostatniej prostej. Tak wygląda aplikacja dla Polaków

Disney+ po polsku na ostatniej prostej. Tak wygląda aplikacja dla Polaków

Disney+ po polsku na ostatniej prostej. Tak wygląda aplikacja dla Polaków
Miron Nurski
09.06.2022 16:40, aktualizacja: 09.06.2022 18:40

Disney odsłonił karty i pokazał spolszczoną wersję swojej aplikacji.

Disney+ od samego początku swojego istnienia oferuje polskie wersje językowe wybranych filmów i seriali. Mimo jednak że z usługi za granicą korzysta wielu naszych rodaków, twórcy dotychczas nie zdecydowali się na spolszczenie samej aplikacji.

Nawet teraz - 5 dni przed starem serwisu - najnowsza wersja aplikacji zawiera 14 języków, ale na ich liście brakuje polskiego. W związku z tym można było mieć wątpliwości, czy Disney stanie na wysokości zadania i przygotuje spolszczenie z prawdziwego zdarzenia. Wygląda jednak na to, że tak.

Polska wersja Disney+ zawitała do Sklepu Play

Sklep z aplikacjami na Androida zaktualizował witrynę Disney+ o zrzuty ekranu z polskiej wersji aplikacji. Prezentuje się ona tak:

413169765239385446

Dobra wiadomość jest taka, że spolszczone zostały nie tylko pojedyncze elementy interfejsu. Biblioteka Disney+ wypełniona jest polskimi plakatami z naszymi rodzimymi tytułami.

413169765239516518

Polsko- oraz anglojęzyczne tytuły produkcji Disneya często drastycznie się od siebie różnią, więc pełna polonizacja ułatwi nawigowanie po interfejsie. Nie każdy musi przecież wiedzieć, że "To nie wypanda" na Zachodzie znane jest jako "Turning Red".

Disney+ trafi do sklepów Google Play oraz App Store już 14 czerwca. Cena miesięcznego abonamentu wynosi 28,99 zł.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)