DJI pracuje nad technologią śledzenia dronów przez Wi-Fi

DJI pracuje nad technologią śledzenia dronów przez Wi-Fi

DJI pracuje nad technologią śledzenia dronów przez Wi-Fi
Patryk Korzeniecki
15.11.2019 13:58, aktualizacja: 15.11.2019 14:58

Chiński specjalista od dronów i gimbali, firma DJI, planuje umożliwić wykrywanie dronów i podglądanie informacji na ich temat.

Bezzałogowe statki powietrzne były kiedyś czymś niespotykanym, jednak bum na drony sprawił, że są one coraz częstszym widokiem. Znajdują zastosowanie m.in. w fotografii, filmowaniu lub po prostu w zabawie. Niestety, część użytkowników za nic ma sobie bezpieczeństwo i lata nimi w strefach niebezpiecznych, np. w okolicach lotnisk.

Nic więc dziwnego że organizacje takie jak FAA (Federalna Administracja Lotnictwa) i EASA (Europejska Agencja Bezpieczeństwa Lotniczego) naciskają na stworzenie systemu identyfikacji. DJI pracuje właśnie nad taką technologią.

Śledzenie dronów DJI. Jak będzie działać?

DJI stworzy do tego celu odpowiednią aplikację. Z jej poziomu będzie można sprawdzić wysokość, prędkość i lokalizację drona. Użytkownik zyska również opcję sprawdzenia ID statku powietrznego i opisu jego lotu. Na obecnym etapie program potrafi identyfikować urządzenia z dystansu ok. 1 km.

412209290796204588

Aplikacja umożliwi sprawdzenia celu działania bezzałogowych statków powietrznych. Będzie wiadomo, czy dron tworzy materiał wideo, dokonuje inspekcji dachu czy kierujący lata nim dla zabawy.

Christian Struwe, dyrektor do spraw polityki DJI w Europie twierdzi, że monitorowanie dronów zwiększa transparentność ich działań i jest niezbędnym krokiem dla polepszenia i utrzymania bezpieczeństwa. Mimo wszystko część pilotów jest sceptyczna odnośnie udostępniania danych na temat ich lotów.

DPReview informuje, że bezpośredni system zdalnej identyfikacji został już zaprezentowany uczestnikom w tym tygodniu w parku w Montrealu w Kanadzie podczas trzeciej dorocznej konferencji Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego Drone Enable. Mimo to sam program ma być dostępny dopiero w roku 2020 po uzyskaniu odpowiednich regulacji.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)