Dla kogo Material You? Ci producenci wprowadzą nowy interfejs Androida 12

Dla kogo Material You? Ci producenci wprowadzą nowy interfejs Androida 12

Dla kogo Material You? Ci producenci wprowadzą nowy interfejs Androida 12
Miron Nurski
12.11.2021 13:01, aktualizacja: 06.03.2024 22:15

Interfejs Material You może trafić na smartfony aż 15 różnych marek. Na ich liście jest jednak jeden wielki nieobecny.

Google nie krył się z tym, że najmocniej promowana funkcja Androida 12 - Material You - przez jakiś czas zarezerwowana będzie ekskluzywnie dla jego smartfonów z linii Pixel. Co z resztą urządzeń dostępnych na rynku? Wreszcie pojawiły się jakieś konkrety na ten temat.

Material You: lista producentów smartfonów zainteresowanych nową funkcją Androida 12

Mechanizm odpowiedzialny za dostosowywanie kolorystyki systemowego interfejsu do tapety rozwijany jest pod kodowym oznaczeniem Monet. W jego kodzie źródłowym dostrzeżono listę producentów, którzy mają zapewnić kompatybilność z tym rozwiązaniem.

Wynika z tego, że Material You wkrótce trafi na smartfony marek Infinix, Itel, Lenovo, Motorola, Nokia, OnePlus, OPPO, realme, Roboelectric, Sharp, Sony, TCL, Tecno Mobile, vivo oraz Xiaomi.

Obraz

Oczywiście Monet jest ściśle powiązany z Androidem 12, więc nowy mechanizm trafi jedynie na te smartfony, które załapią się na aktualizację.

Nie ma też pewności, że wszyscy producenci zintegrują tę funkcję z własnymi nakładkami. Być może w niektórych przypadkach trafi ona jedynie na smartfony z linii Android One.

Material You: na liście brakuje Samsunga

Najpopularniejszy producent smartfonów z Androidem jest wielkim nieobecnym na liście kompatybilności ze sztandarową nowością Androida 12.

Przypomnijmy, że Samsung postanowił nie być skazanym na łaskę Google'a i zaimplementował w nakładce One UI 4 autorską funkcję dostosowującą kolorystykę interfejsu do tapety. Wygląda na to, że Koreańczycy chcą pozostać przy własnym rozwiązaniu nawet wtedy, gdy Monet Google'a trafi do otwartego kodu źródłowego Androida.

Android 12 and Material You - Pixel 6 Launch

Minus takiego podejścia byłby taki, że twórcy zewnętrznych aplikacji także mogą tworzyć aplikacje wykorzystujące język projektowania Material You, z którym smartfony Samsunga nie są kompatybilne. A skoro największy producent smartfonów nie korzysta z Material You, chętnych do modyfikowania programów może brakować.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)