Dlaczego głośnik iPhone'a ulokowano na dole urządzenia?

iPhone 4 (fot. na lic. CC; Flickr.com/by hellofath)
iPhone 4 (fot. na lic. CC; Flickr.com/by hellofath)
Paweł Żmuda

04.11.2011 11:02, aktual.: 04.11.2011 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projektanci firmy z Cupertino słyną z przykładania wagi do detali nowych urządzeń. Jednym z niewielkich, teoretycznie nic nieznaczących szczegółów designu iPhone'a jest głośnik umiejscowiony na dole urządzenia. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego znajduje się akurat w tym miejscu?

Jeśli nie, to wyręczył Was w tym bloger i designer Dustin Curtis. Na blogu napisał:

Dzień po tym, jak przesiadłem się z iPhone'a 4 na Samsunga Galaxy S II, zaspałem na ważne spotkanie. Wieczorem wpiąłem telefon, ustawiłem alarm i położyłem go tak jak zwykle na rogu łóżka. Alarm się włączył, jednak nie obudziłem się, ponieważ umiejscowiony z tyłu głośnik urządzenia został zagłuszony przez poduszki.
Fot. dcurt.is
Fot. dcurt.is

Projektant pisze, że po niemiłej przygodzie z produktem Samsunga został zmuszony do używania budzika. Podobnie było podczas korzystania z Nexusa S. Jak informuje Curtis, prawie wszystkie telefony oparte na Androidzie, w tym produkty Samsunga i Motoroli, mają głośniki umieszczone z tyłu.

Designer stwierdza, że specyficzne umiejscowienie głośnika w telefonach Apple'a jest użyteczne - niezależnie na jakiej powierzchni leży komórka, praktycznie niemożliwe jest zasłonięcie głośnika, a co za tym idzie - przespanie budzika lub przegapienie wiadomości tekstowej.

Curtis uważa, że takie rozwiązanie jest "jedną z tych decyzji designerów, z którymi trudno się pogodzić, zanim zobaczymy, jak to zepsuto". Zgadzacie się z opinią designera czy wolicie jednak głośniki umieszczone z tyłu telefonu?

Źródło: idownloadblog

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)