Dlaczego tańsza Xperia P ma ekran WhiteMagic, a droższa S nie?

Ekran WhiteMagic w akcji (fot. houseofjapan.com)
Ekran WhiteMagic w akcji (fot. houseofjapan.com)
Kamil Homziak

02.03.2012 07:00, aktual.: 02.03.2012 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pewnie mało kto podczas prezentacji najnowszych Xperii Sony zauważył, że tańszy i mniejszy model P jest wyposażony w ekran WhiteMagic, a flagowy S nie. Dlaczego? Powinno być na odwrót.

Wyświetlacze w tej technologii po raz pierwszy pokazano w połowie zeszłego roku. Jak sama nazwa wskazuje, miała je cechować nadzwyczajna jasność, zdolna sprawić, że... rosną kwiaty.

Dlaczego więc zamontowano ten ekran w 4-calowej Xperii P, a w 4,3-calowej Xperii S (i tańszej Xperii U, ale to zupełnie inna sprawa) już nie? Problem stanowi wielkość - 4 cale to wartość graniczna, a po jej przekroczeniu odstępy między poszczególnymi pikselami byłyby zbyt duże, aby obraz miał odpowiednią jakość.

Przedstawiciele Sony tłumaczą, że teoretycznie dałoby się zastosować wyświetlacze WhiteMagic także w Xperii S, ale Sony, mając na celu dobro konsumenta, zdecydowało się dopracować nową technologię, a w swoim flagowcu tymczasowo skorzystać ze sprawdzonego Reality Display o rozdzielczości HD, który wspierany jest przez silnik Bravia Mobile. Wychodzi więc na to, że na WhiteMagic (może z dopiskiem 2 lub Plus?) na powierzchni ponad 4 cali trzeba będzie poczekać do momentu premiery następcy Xperii S, co z pewnością zajmie około roku.

O ekranie w Xperii S dowiecie się więcej z pierwszych wrażeń z testów autorstwa Mateusza. Użytkownicy często nie wiedzą, jakiego typu ekran mają w telefonach. Zwykle zwracają uwagę na przekątną i rozdzielczość wyświetlacza, a nie na dalsze szczegóły, o których pamiętają tylko Komórkomaniacy :)

Źródło: TechRadar

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)